Fenerbahče u produžetku slomio Monaco, Smith solidan u porazu Albe

Petar Jenjić • četvrtak, 19.01.2023.

Odigrano je pet utakmica 20. kola košarkaške Eurolige. Jedinu gostujuću pobjedu upisala je Barcelona, Fenerbahče je slavio nakon produžetka, a Maccabi nadigrao berlinsku Albu...

Fenerbahče je slavio nakon produžetka protiv Monaca i stigao do treće pobjede u nizu. Turska momčad u konačnici je slavila sa 98:84.

Četiri minute prije kraja vodio je sa 77:70, ali Monaco je u zadnjoj sekundi uspio izboriti produžetak. Ipak, u dodatnom vremenu domaćin je bio bolji.

Scottie Wilbekin predvodio je Fenerbahče s 21 poenom, Nigel Hayes-Davies dodao je 18 koševa.

Mike James ubacio je 23 poena za Monaco, a Yakuba Ouattara dodao je 19 koševa.

Barcelona je postala tek druga momčad koja je ove sezone slavila na gostovanju kod Baskonije. Katalonci su protivniku nanijeli četvrti uzastopni poraz, i to rezultatom 85:78.

Kod pobjedničke momčadi nije se nitko pretjerano izdvojio. Nikola Mirotić ubacio je 15 koševa, a Rokas Jokubaitis 13 poena.

Tadas Sedekerskis sa 16 poena predvodio je Baskoniju.

Unatoč ozljedi Lorenza Browna, Maccabi Tel Aviv pred svojim je navijačima slavio protiv Albe iz Berlina. Do 11. pobjede sezone Izraelci su stigli rezultatom 87:74. Domaćin je vodio veći dio utakmice, Alba se nije predavala, ali morala je potpisati kapitulaciju u zadnjim minutama.

Nezaustavljiv je u pobjedničkim redovima bio Wade Baldwin s 33 poena i šest dodavanja.

Kod Albe je Jaleen Smith ubacio 12 poena te dodao dva skoka i tri asistencije.

Bez prevelike muke do pobjede protiv Panathinaikosa stigla je Virtus Bologna koja je pred svojim navijačima slavila sa 74:64. Druga joj je to pobjeda u nizu, a deveta ukupno.

Tornike Šengelia predvodio je Talijane do pobjede sa 16 poena, sedam asistencija i tri ukradene lopte.

Najbolji je kod Grka bio Nate Wolters s 15 poena.

Partizan je gostovao u Valenciji kod istoimenog domaćina, a utakmicu nije zaključio po vlastitim željama. Obje momčadi ušle su u dvoboj s istim omjerom pobjeda i poraza, a jednu više nakon ovog kola imat će španjolska momčad koja je slavila sa 89:81.

Valenciju je do omjera 10-10 predvodio Bojan Dubljević s 29 koševa, James Web dodao je 17 poena.

Partizanu nije pomogao niti Dante Exum koji je ubacio 22 poena.