SP 2023., skupina 2, 2. kolo, 20.01.2023, 15:30 h
Zelenortska Republika 23:35 Portugal

Portugalci prejaki za Zelenortsku Republiku, još jedan korak prema četvrtfinalu

Mihaela Bradovski • petak, 20.01.2023.

U skupini 2 Svjetskog prvenstva velika je gužva u borbi za četvrtfinale. Zelenortska Republika je jedina definitivno otpala, a Portugal je napravio korak bliže prolazu...

Očekivano lagan posao imali su rukometaši Portugala u susretu drugog kola druge runde Svjetskog prvenstva. Na drugoj strani terena našla se izabrana vrsta Zelenortske Republike, jedina selekcija u ovoj skupini 2 koja na kontu nema niti jedan bod. Na nuli je ostala i nakon današnjih 60 minuta.

Početne minute ponudile su izjednačenu igru uz pogodak do dva prednosti za Zelenortsku Republiku. Nakon 4:4 uslijedila je 3:0 serija Portugalaca kojom su nagovijestili dizanje svoje igre, a sve do kraja odmora polagano su tražili svoj pravi ritam.

Dva pogotka zaostatka, s koliko su ušli u nastavak, rukometašima Zelenortske Republike najsvjetliji je trenutak tog drugog poluvremena. Naime, odmah s početkom drugog dijela kreće nova portugalska 3:0 serija i sve do kraja europsku je selekciju bilo nemoguće zaustaviti.

Posebno u sredini nastavka kada je postigla 10 zgoditaka u odnosu na jedan u vlastitoj mreži. Na kraju su se Portugalci zaustavili na 35:23 za nova vrlo važna dva boda.

Victor Iturriza postigao je pet pogodaka iz jednako toliko pokušaja, no najviše je zgoditaka u dresu pobjedničkog sastava postigao Antonio Areia (9/10). Najbolji u redovima Zelenortske Republike ponovno je bio Delcio Pina sa šest golova.