SuperSport Hrvatska nogometna liga, 18. kolo, 21.01.2023, 15:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Patrik Kolarić (Čakovec), Ivan Starčević (Bjelovar), Mile Varivoda (Zagreb)

Branimir Korać • subota, 21.01.2023.

U 18. kolu SuperSport HNL-a Osijek i Rijeka susreli su se u Gradskom vrtu, a na kraju nije bilo pobjednika, susret je okončan 1:1...

Snijeg u Gradskom vrtu te vrlo težak i klizav teren stvarali su probleme Osijeku i Rijeci te ih onemogućavali da pruže nešto više u ovom dvoboju. Bilo je puno borbe, nekih situacija u kojima je ta borbenost i izmaknula kontroli, ali u globalu gledano susret je u teškim uvjetima ipak bio fer i korektan.

Završilo je 1:1, a oba pogotka pala su u prvom poluvremenu. U nastavku susreta Osijek je došao do još jednog pogotka, međutim on nakon petominutne provjere ipak nije bio priznat.

Osijek je bolje ušao u utakmicu i u prvoj polovici prvog poluvremena Rijeka je imala velikih problema. Već u petoj minuti zaprijetio je Ramon Mierez, ali Labrović je obranio. Pet minuta kasnije Osijek dolazi do vodstva. Caktaš je izveo udarac iz kuta, Žaper je najviši u skoku, vraća loptu pred gol gdje Špoljarić glavom šalje loptu u mrežu.

U 15. minuti Mierez je zaprijetio sasvim slučajno, posve iskosa je ubacivao loptu, ona mu je malo prešla preko noge, a malo je pomogao i vjetar te je pogodio okvir gola.

Rijeka se podigla u zadnjih 15-ak minuta prvog poluvremena. U 35. minuti zaradila je kazneni udarac. Ubačena lopta u 16 metara s desne strane, pogađa Kristijana Lovrića u ruku, a Kolarić pokazuje na 11 metara. Precizan izvođač bio je Matija Frigan.

U samoj završnici prvog dijela još jednu sjajnu priliku imao je Ampem, ali pogodio je Jurčevića pred golom.

U drugom dijelu Rijeka je podigla svoju igru i u 56. minuti stigla je do sjajne prilike, nakon kornera glavom je pucao Grgić, ali Ivušić je sjajno obranio.

Bolji su Riječani bili u drugom dijelu, ali do gola je stigao Osijek. Najmlađi debitant u povijesti Osijeka Filip Živković u 89. minuti poslao je loptu u mrežu nakon asistencije Miereza, ali nakon petominutnog pregledavanja snimke zbog očitog zaleđa pogodak nije priznat.

Ostalo je tako 1:1, i jedni i drugi imaju argumenata zašto su nezadovoljni i zadovoljni ovim remijem.