Zbog drona nakratko prekinuta jedna utakmica, Everton i Southampton porazima ostaju prikovani na dnu

Petar Jenjić • subota, 21.01.2023.

Odigrane su još četiri utakmice 21. kola engleskog Premiershipa, a novi poraz upisao je Southampton za koji su nastupali Duje Ćaleta-Car i Mislav Oršić...

Na dnu ljestvice ostaje Southampton koji je danas ugostio Aston Villu. Gosti su odnijeli sva tri boda minimalnom pobjedom, zahvaljujući pogotku u drugoj polovici drugog poluvremena.

Utakmica između Southamptona i Aston Ville nakratko je prekinuta krajem prvog poluvremena zbog drona koji je nadlijetao stadion.

Svecima su dva pogotka bila poništena, prvo gol Lyanca u 24. zbog zaleđa, a zatim i zgoditak Jamesa Ward-Prowesa zbog prekršaja.

To je iskoristila Aston Villa koja je povela u 77. minuti preko Olliea Watkinsa. Do kraja se rezultat nije promijenio.

Duje Ćaleta-Car započeo je u početnoj postavi te je igrao do 84. minuti. Bila je to ujedno i minuta kada je na teren istrčao Mislav Oršić.

Vrlo važnu pobjedu upisao je West Ham koji je na domaćem terenu svladao Everton s 2:0 i ostavio ga prikovanog na dnu ljestvice.

Čekićari su do poluvremena imali lijepih 2:0 zahvaljujući dva pogotka Jarroda Bowena iz 34. i 42. minute. Do kraja je sačuvao vodstvo i s nova tri boda barem malo skočio na ljestvici i maknuo se iz zone ispadanja.

Zanimljiv dvoboj odigran je u Leicesteru gdje je istoimeni domaćin remizirao s Brightonom. Susret je zaključen rezultatom 2:2.

Kauro Mitoma krasnim je udarcem doveo Brigthon u vodstvo u 27. minuti, da bi u 38. Marc Albrighton poravnao rezultat.

Leiceter je do potpunog preokreta stigao u 63. minuti kada je mrežu zatresao Harvey Barnes. Međutim, to nije bilo to od utakmice, točnije od gostujuće momčadi.

Brighton je ipak stigao do poravnanja dvije minute prije kraja, a bod mu je donio Evan Ferguson.

Do vrijednog boda u završnim minutama stigao je Nottingham Forest koji je odigrao 1:1 protiv Bournemoutha i ostavio ga u zoni ispadanja.

Bournemouth je u vodstvo doveo Jaidon Anthony u 28. minuti, a taj je rezultat ostao na semaforu sve do završnih minuta susreta.

Točnije do 84. kada je Nottingham stigao do poravnanja, a pogodak zabio Sam Surridge.