Mili Poljičak preko prvog nositelja do prve seniorske titule u karijeri!

Petar Jenjić • nedjelja, 22.01.2023.

Hrvatski tenisač Mili Poljičak osvojio je ITF turnir u tuniškom Monastiru i tako osvojio prvu seniorsku titulu u karijeri...

U svom drugom finalu na seniorskoj razini do prve je titule stigao Mili Poljičak koji je slavio na 15 tisuća dolara vrijednom turniru u Monastiru.

U finalu je u tri seta bio bolji od prvog nositelja, Robina Bertranda iz Francuske, sa 6:1, 2:6, 6:4 nakon dva sata i 13 minuta igre.

Prvi je set lakoćom otišao na stranu hrvatskog tenisača koji je nakon početnih 1:1 dobio sljedećih pet gemova.

Slično je uzvratio njegov protivnik u drugom setu, a prepustio je Poljičku tek dva gema. O tituli je odlučivao treći set.

Bertrand je prvi stigao do breaka i poveo s 4:1, ali je hrvatski tenisač uzvratio te došao do poravnanja na 4:4. U preostala dva gema meča Poljičak je odigrao odlično i pritom nije izgubio nijedan poen.