SuperSport Hrvatska nogometna liga, 18. kolo, 22.01.2023, 15:00 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Tihomir Pejin, Marjan Tomas i Deni Grofelnik; 4. sudac Marko Erceg, VAR: Mario Zebec i Jerko Crnčić
Šibenik

Kobna greška obrane Šibenika, Hajduk preokretom do pobjede na Poljudu!

Petar Jenjić • nedjelja, 22.01.2023.

Proljetni dio sezone pobjedom je otvorio Hajduk koji je na domaćem terenu preokrenuo protiv Šibenika i slavio s 2:1...

Barnabas Moses Zambrang
39'
34
Karlo Špeljak
57'
27
Niko Rak
57'
7
Leon Kreković
88'
Mario Cvitanović

Drugi dio sezone i prva utakmica Ivana Leke na klupi Hajduka zaključena je pobjedom splitske momčadi protiv Šibenika. Domaćin je na Poljudu slavio s 2:1.

Šibenik je stigao prvi do gola, ali Hajduk uspijeva doći do preokreta nakon velikog pritiska u drugom poluvremenu. Junak je bio Marko Livaja.

Nekoliko dolazaka Hajduka pred protivnički gol, ali bez ozbiljnije prijetnje. Šibenik je poveo 1:0 u 13. minuti. Duje Čop napravio je najveći dio posla. Proigrao je Marka Soldu koji šalje loptu kroz peterac, a prvi na nju natrčava Haruki Arai i skrenuo u gol.

Nova šansa za Šibenik stigla je šest minuta kasnije. Lopta je nakon kornera preletjela Karla Sentića, ali Juan Mesa nije uspio najbolje zahvatiti loptu i skrenuti je za povećanje prednosti.

Prva, velika šansa za Hajduk u sljedećem napadu. Nakon ubačaja Mikanovića, lopta se od Filipa Krovinovića odbila do Darija Melnjaka koji puca s deset metara, ali blokira obrana Narančastih.

Pucao je Krovinović iz slobodnog udarca, ali obranio Lovre Rogić. Odličnu priliku imao je Jan Mlakar u 37. minuti nakon ubačaja Krovinovića. S pet metara skrenuo je loptu u gol, ali vratar Šibenika sjajno reagira.

Hajduk je u završnici ipak stigao do poravnanja. Marko Livaja glavom je prebacio u peterac gdje se najbolje snašao Kalik i skrenuo je u gol. Dosuđeno je zaleđe, ali je ono poništeno nakon VAR provjere.

U nastavku susreta domaća je momčad nastavila gdje je stala u prvom. Izdvaja se pokušaj Awaziema koji je obranio gostujući vratar. Nakon toga je uglavnom bio u posjedu na protivničkoj polovici, ali bez konkretnijih prilika.

Hajduk je ipak preokrenuo nakon katastrofalna reakcija Perića. Lopta je došla kao naručena za Livaju koji jedan na jedan lakoćom matira Rogića. Igrala se 85. minuta. Rezultat se do kraja nije promijenio.