Cedevita Junior odnosi pobjedu s Gripa, Split ostao bez šanse

Petar Jenjić • ponedjeljak, 23.01.2023.

Košarkaši Cedevite Junior stigli su do četvrte uzastopne pobjede, a večeras su bili bolji od Splita sa 78:63...

Cedevita Junior nastavlja s dobrim igrama u prvenstvu Hrvatske, a večeras je na Gripama stigla do vrijedne pobjede na jako teškom gostovanju.

Samo tri dana nakon zahtjevne utakmice protiv FMP-a, Split nije uspio biti na pravoj razini, a u konačnici je zagrebačka momčad slavila sa 78:63 te tako upisala 12. pobjedu sezone, a četvrtu uzastopnu.

Cedevita je utakmicu prelomila odličnom drugom četvrtinom koju je dobila s 25:10 i na poluvrijeme otišla s 12 koševa prednosti. Žuti se u nastavku nijednom nisu uspjeli spustiti ispod deset poena minusa.

Cedevita je u konačnici imala i devet izgubljenih lopti manje te šest asistencija više. Kada na to nadodamo i 4/21 šut za tricu Splita, rezultat je realan.

Emir Šabić sa 17 poena i Pavle Marčinković sa 16 koševa bili su najbolji kod pobjednika.

Dominik Mavra bio je najbolji kod Splita sa 17 poena i šest dodavanja.