Juranović asistirao za pobjedu Union Berlina, Belji poništen prvijenac

Petar Jenjić • srijeda, 25.01.2023.

Hrvatski nogometaš Josip Juranović debitirao je u dresu Union Berlina na gostovanju kod Werdera, a za prvu asistenciju bilo mu je potrebno 46 minuta...

I Freiburg i Eintracht imali su priliku približiti se Bayernu, ali njihova međusobna utakmica završila je bez pobjednika 1:1.

Večeras je bila i posebna utakmica za trenera Freiburga Christiana Streicha koji je vodio momčad po 340. put u Bundesligi. Time je izjednačio rekord Volkera Finkea u najvišem rangu njemačkog nogometa.

Eintracht je poveo u završnici poluvremena preko Randala Kolo Muanija. Francuzu je ovo bio šesti gol sezone, a s vodstvom gostiju otišlo se na poluvrijeme.

Početkom nastavka Freiburg dolazi do poravnanja kada je centrirao Christian Gunter, a glavom pogodio Matthias Ginter.

Vrlo dobru utakmicu za goste odigrao je Hrvoje Smolčić koji je odigrao svih 90 minuta, dok Kristijan Jakić nije ulazio u igru.

U jako lijepom nizu je Bayer Leverkusen koji je večeras na domaćem terenu s 2:0 bio bolji od Bochuma i tako stigao do pete uzastopne pobjede, a sedme ukupno.

Bayer je do vodstva stigao već u osmoj minuti. Nakon provjere VAR-a domaćin je dobio penal, a odgovornost preuzeo Edmond Tapsoba i opravdao povjerenje. Prvi je to njegov gol uooće ove sezone čime je izjednačio učinak iz prošle i pretprošle natjecateljske godine.

Domaćin je podebljao vodstvo u 53. minuti, a poentirao je Adam Hložek. Njegov pogodak bio je ujedno i 500. u Bundesligi ove sezone.

Remi Bayerna jedini je iskoristio Union Berlin koji je slavio poslije preokreta u Bremenu kod Werdera. Jedan od junaka momčadi bio je Josip Juranović koji je asistirao za konačnih 2:1.

Već nakon 18 minuta igre vidjeli smo dva pogotka, po jedan sa svake strane. U vodstvo je došao Werder pogotkom Amosa Piepera nakon ubačaja Marvina Duckscha.

Odmah nakon toga Berlinčani su poravnali. Grešku posljednje linije Werdera iskoristio je Janik Haberer.

Iako im je u završnici poluvremena poništen gol, gosti nisu odustajali i tek što je lopta krenula s centra stigli su do potpunog preokreta.

Loptu koju je ubacio Juranović iz kornera dočekao je Kevin Behrens koji je bio najviši u skoku i skrenuo je u mrežu.

Juranović je odigrao cijelu utakmicu za svoju momčad koja je sada na tri boda od vodećih Bavaraca.

Nakon tijesnog poraza od dortmundske Borussije, Augsburg je igrao protiv Borussije Monchengladbach i minimalnim rezultatom stigao do pete pobjede sezone, a druge u zadnjih deset utakmica.

Činilo se da je Dion Drena Beljo stigao do svog bundesligaškog prvijenca u 36. minuti, ali je pogodak nakon provjere poništen zbog zaleđa. Hrvatski nogometaš igru je napustio u 66. minuti.

Domaćin je do pogotka ipak stigao u osam minuta prije kraja susreta. Zabio je Mergim Berisha na ubačaj Kelvina Yeboaha koji je u igru ušao upravo umjesto Belje.

David Čolina nije ulazio u igru kod Augsburga.

U ranije odigranoj utakmici Borussija Dortmund slavila je na gostovanju kod Mainza i tako ostala u priključku za vodećim Bayernom.

Nakon tri i pol minute igre već je bilo 1:1. Strijelci su bili Jae-Sung Lee i Julian Ryerson.

Rezultat se nije mijenjao sve do same završnice susreta kada je junak gostiju postao Giovanni Reyna koji je dobro pratio akciju pa iz blizine imao lak posao.