Zabočani namučili Cibonu, ali ipak u završnici ostali bez pobjede

Branimir Korać • četvrtak, 26.01.2023.

U susretu 17. kola HT Premijer lige Cibona je gostovala u Zaboku i uz dosta muke stigla do pobjede 86:80...

Nisu u Ciboni očekivali lagan posao u Zaboku, upozoravao je na to i Josip Sesar u najavi susreta, ali svakako su se nadali da će ranije riješiti pitanje pobjednika.

Ipak, bilo je napeto do samog kraja i Cibona je tek u zadnje dvije minute riješila pitanje pobjednika, slavila je u konačnici s 86:80 i spriječila iznenađenje.

Cibosi su dobro otvorili utakmicu i imali su u prvom poluvremenu 17 poena prednosti te se činilo da će rutinski slaviti.

Međutim ulazak u drugo poluvrijeme bio je loš i Zabočani su do kraja treće dionice stigli do vodstva, ali Cibona je ipak uspjela u zadnjoj četvrtini slaviti.

Zadnje poravnanje bilo je na 80:80 nakon čega Cibona odlazi do pobjede.

Predvodili su je Lovro Mazalin s 15 poena, po 12 su dodali Ivan Perasović i Ivan Majcunić dok je Borna Kapusta dodao 11 poena, osam skokova i pet asistencija.

Kod domaćina Marko Perović je ubacio 22 poena uz 11 skokova, a Jarvis Garrett ubacio je 18 poena uz šest asistencija.