SuperSport Hrvatska nogometna liga, 19. kolo, 27.01.2023, 17:00 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Jakov Titlić (Potravlje), Goran Perica (Šibenik), Vice Vidović (Solin)
Varaždin
Varaždin
Tonio Teklić 89' (11m)
1:0(0:0) Slaven Belupo
Slaven Belupo

Varaždin prekinuo niz Slaven Belupa i stigao do prvog pogotka i prve pobjede u 2023.

Mihaela Bradovski • petak, 27.01.2023.

Na otvaranju 19. kola SuperSport HNL-a Varaždin je ugostio Slaven Belupo i upisao tijesnu pobjedu 1:0 golom iz kaznenog udarca u 89. minuti...

Niz Slaven Belupa od osam utakmica bez poraza je prekinut. U gostima u Varaždinu poražen je s 1:0, istim rezultatom s kojim je Slaven dva puta svladao Varaždin u prva dva ovosezonska susreta.

Malo je nedostajalo da Slaven nastavi niz neporaženosti i u devetoj utakmici, ali u 88. minuti Arber Hoxha bio je neoprezan i skrivio kazneni udarac.

Varaždinci su već odigrali dva susreta u 2023. godini i u oba su odigrali 0:0, jednako kao što je i Slaven u svom jedinom nastupu u novoj godini u Puli kod Istre.

U prvih desetak minuta Slaven je imao dvije opasnije prijetnje, oba puta preko Mihalića koji ipak nije uspio nadmudriti Zeleniku prvi put dok je drugi pokušaj, nakon što je vratar Varaždina odbio loptu, završio pokraj vratnice.

U 28. minuti Varaždin je imao jako dobru priliku. Šego je ušao s loptom u 16 metara, namjestio se na desnicu i dobro gađao u suprotni kut, ali odlično je obranio Čović.

U drugom dijelu u početku se nije ništa događalo, a onda je Varaždin kreirao gužvu pred golom Čovića, lopta je u nekoliko navrata završavala u bloku da bi nakon udarca Jelenića izvana još jednom lopta zakačila blok i završila u korneru.

Igralo se borbeno, ali bez previše opasnosti pred golovima da bi u 88. minuti došao trenutak odluke. Banovec je ušao u 16 metara, pratio ga je Hoxha koji ga gura s leđa i Jakov Titlić pokazuje na 11 metara. Siguran je bio Tonio Teklić koji snažnim udarcem pod gredu donosi pobjedu Varaždinu.

U posljednjim sekundama Varaždinci su mogli i do drugog pogotka, ali pokušaj Banovca obranio je Čović.