Sportnet

Square slavio na krilima Turka, Futsal Dinamo razbio Universitas

Petar Jenjić • petak, 27.01.2023.

Odigrane su tri utakmice 11. kola 1. HMNL, a do pobjede su stigli Vrgorac, Futsal Dinamo i Square...

Nakon što je u prošlom kolu slavio s 3:2 protiv Crnice, istim rezultatom Vrgorac je bio bolji i od Osijeka te tako nastavio s dobrim ulaskom u novu godinu.

Domaćin je u prvom poluvremenu vodio preko Josipa Boškovića, da bi u završnici izjednačio Andrej Pandurević. Tim se rezultatom otišlo na odmor.

Bošković je ponovno doveo Vrgorčane u vodstvo, a Pandurević ponovno izjednačio. Ipak, pobjedu domaćinu u 37. minuti donio je Duško Martinac.

Sedmi uzastopni poraz upisao je Universitas kojeg je na dnu ljestvice ostavio Futsal Dinamo. Zagrebačka momčad slavila je na domaćem terenu sa 6:1, iako je su gosti na odmor otišli s vodstvo pogotkom Josipa Juretića.

Dinamo je od 27. do 37. minute zabio svih šest golova. Dva pogotka postigao je Luka Perić, dok su po jednom zabijali Zvonimir Šućur, Kristijan Postružin, Tihomir Novak i Danijel Dekanić.

Do pete pobjede sezone stigao je Square koji je slavio na gostovanju kod Crnice sa 4:2. Crnici je ovo drugi uzastopni poraz.

Square je nakon 21 minute igre vodio s 2:0 golovima Hrvoja Cvjetkovića i Darija Marinovića. Crnica je uspjela izjednačiti, i to preko Bruna Žilića i Antonija Perića.

U istoj minuti kada je domaćin izjednačio gosti su se vratili u vodstvo preko Tea Turka. Isti igrač zabio je za potvrdu pobjede u samoj završnici.