SuperSport Hrvatska nogometna liga, 19. kolo, 28.01.2023, 15:00 h, Šubićevac, gledatelja: 960
Suci: Zdenko Lovrić, Goran Pataki, Dino Knez, 4. sudac Ante Terzić, VAR: Marin Vidulin, Jerko Crnčić

Petar Jenjić • subota, 28.01.2023.

Nogometaši Rijeke u dramatičnoj su utakmici pobijedili Šibenik s 2:1. Junak susreta bio je Jorge Obregon u samoj završnici, iako je gostujuća momčad već od 12. minute imala igrača više...

Karlo Špeljak
57'
33
Nikola Đorić
58'
3
Josip Kvesić
58'
24
Amer Hiroš
90'+3'
11
Ivan Dolček
90'+3'
77
90'+5'
Sergej Jakirović

Utakmica je krenula u zbilja žestokom ritmu na obje strane pa smo vidjeli mnoštvo uzbuđenja u prvih desetak minuta. Nakon početnih uzbuđenja, može se reći da je Šibenik s igračem manje imao više prilika od Rijeke koja je imala jalovu inicijativu.

Ipak, gosti su na kraju stigli do vrijedna tri boda rezultatom 2:1 i napravili veliki korak od Gorice i Šibenika koji ostaju ispod njih. Ponovno je junak bio Jorge Obregon koji je i u prvoj utakmici ove sezone na Šubićevcu bio strijelac za pobjedu.

Rijeka je povela u 4. minuti kada je Prince Ampem prošao po desnoj strani i ubacio u peterac, a Matija Frigan glavom skrenuo loptu u gol.

Praktički u sljedećem napadu Šibenik je došao do poravnanja. Emir Dilaver jedan je udarac blokirao rukom, a sudac Zdenko Lovrić dosudio najstrožu kaznu.

Ivan Delić preuzeo je odgovornost. Nediljko Labrović obranio je udarac s 11 metara, ali je Delić natrčao na odbijanac i zabio za izjednačenje.

Slavlje Šibenčana kratko je trajalo jer je u 12. minuti, nakon oštrog starta na Ampemu, isključen Josip Knežević u svom debiju za domaću momčad.

Iako je igrala s igračem više, Rijeka do kraja poluvremena nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti prema šibenskim vratima. Bila je to jalova inicijativa i ništa više od toga.

S početka nastavka izdvajamo udarac Nike Galešića koji je završio na stativi, kao i udarac Duje Čopa na drugoj strani u 63. minuti. Tada smo vidjeli i prvi korner na cijelom susretu.

Nakon odlične šanse Harukija Araija kojem je Labrović obranio udarac, Rijeka je povela. Pucao je Veldin Hožda, a loptu petom u gol skrenuo Obregon. Eventualno zaleđe, koje na kraju nije dosuđeno, gledalo se od 88. do 93. minute.

Pogodak je na kraju priznat, a Rijeka je stigla do pobjede.