Furnir odnosi pobjedu s Baldekina, Alkar u zadnjoj četvrtini slomio Bosco

Petar Jenjić • subota, 28.01.2023.

Odigrane su dvije utakmice 17. kola HT Premijer lige u kojima su pobjede upisali Alkar i Furnir koji su slavili protiv Bosca odnosno Šibenke...

Do pete pobjede sezone, a druge na domaćem terenu stigao je Alkar, koji je sa 88:82 bio bolji od Bosca i tako se s protivnikom izjednačio na ljestvici.

Gosti su odlično otvorili utakmicu i nakon nešto više od sedam minuta ubacili 27 poena uz samo jedan promašaj. Prednost su držali sve do posljednje četvrtine kada je šut potpuno stao. Bosco je ubacio tek šest poena što je Alkar uspio iskoristiti.

Imran Polutak s 19 poena, sedam skokova i šest dodavanja te Lovre Bašić s 15 koševa i 13 asistencija bili su najbolji kod Alkara.

Luka Krajnović s 23 poena predvodio je gostujuću momčad.

Nakon četiri uzastopne pobjede u svim natjecanjima, Šibenka je poražena. Bolji je na Baldekinu bio zagrebački Furnir koji je slavio sa 78:70 i tako upisao devetu pobjedu sezone.

Furnir je do pobjede predvodio Taveion Marquice Hollingsworth s 26 poena i šest skokova, Matej Bošnjak dodao je 16 koševa i sedam skokova.

Najbolji je kod Šibenke bio Jacob Kakar sa 16 koševa.