SP 2023., završnica, za 5. mjesto, 29.01.2023, 13:00 h
Njemačka 28:24 Norveška
Norveška

Njemačka na krilima sjajnog Wolffa do petog mjesta na Svjetskom prvenstvu

Branimir Korać • nedjelja, 29.01.2023.

U susretu za peto mjesto na Svjetskom prvenstvu za rukometaše Njemačka je upisala pobjedu protiv Norveške 28:24...

Posljednji dan Svjetskog prvenstva u rukometu rezerviran je za mečeve koji određuju plasman pod prvog do osmog mjesta. Na početku programa odigran je susret za peto mjesto u kojem je Njemačka svladala Norvešku s 28:24.

Nakon prvih 20 minuta na semaforu je stajalo 10:10, igralo se ravnopravno, Norvežani su uspjeli izbrisati nekoliko njemačkih odvajanja, ali do kraja prvog poluvremena Nijemci su prelomili dvoboj.

U tih deset minuta prvog poluvremena problem za Norvežane bio je Luca Witzke koji je predvodio Njemačku u odvajanju na 16:13 na odmoru.

U nastavku susreta Norveška se nije uspjela spustiti ispod minus dva do kojih je došla serijom 3:0 u završnici susreta, a prekinuli su je Häfner i Golla golovima za konačnih 28:24.

Njemačku su predvodili Andreas Wolff s 18 obrana te s po pet golova Johannes Golla, Kai Häfner i Luca Witzke. Kod Norveške Torbjorn Bergerud imao je 11 obrana, a šest golova postigao je Magnus Gullerud.