Petra Martić potpuno pala u trećem setu i izgubila od Amerikanke u drugom kolu Lyona

Branimir Korać • srijeda, 01.02.2023.

Petra Martić zaustavljena je u drugom kolu WTA turnira u Lyonu. Poražena je od Amerikanke Alycije Parks u tri seta...

Amerikanka Alycia Parks, inače 79. igračica svijeta, svladala je Petru Martić u meču drugog kola WTA turnira u Lyonu nakon gotovo dva i pol sata borbe.

Martić je imala set i prilike u drugom setu, ali nakon što je izgubila tie-break i otišla u treći set, došlo je do pada i poraza.

U prvom setu bila je bolja, povela je odmah s 4:0 i imala potpunu kontrolu. Bilo je manjih problema u završavanju seta, iskoristila je tek petu set loptu za 6:2.

U drugom setu stvari su krenule krivim smjerom kod 3:3 u tie-breaku, Parks je uzela naredna četiri poena i izborila treći set.

Tamo je Petra imala tri break lopte u drugom gemu, ali nije ih iskoristila i poslije vodstva 2:1 izgubila je svih pet narednih gemova i upisala poraz.

Bio je ovo njihov prvi međusobni dvoboj i Martić ga neće pamtiti po dobrome.