La Liga, 17. kolo, 02.02.2023, 21:00 h
Real Madrid
Real Madrid 2:0 Valencia
Valencia

Real Madrid u drugom poluvremenu slomio otpor Valencije, Gabrielov start obilježio utakmicu

Mihaela Bradovski • četvrtak, 02.02.2023.

Nakon što je Barcelona dan ranije bila uspješna kod Betisa i uzela sva tri boda, Real Madrid imao je imperativ pobjede protiv Valencije kako bi se barem vratio na minus pet...

Vrlo zanimljiv dvoboj očekivao se na Santiago Bernabeuu, Real Madrid bio je pod imperativom pobjede, nije si smio dopustiti kiks, a sa zanimanjem se pratilo kako će odigrati Valencia nakon što je otkaz uručen Gennaru Gattusu.

U igri Valencije nije bilo nekih pomaka, kriza i dalje trese ovu momčad koja je na samo bod iznad zone ispadanja, a očekuje je neugodno gostovanje kod Girone u sljedećem kolu.

U prvom poluvremenu Real Madrid je bio bolji protivnik, ali na odmor se otišlo bez pogodaka. Madriđani su doduše došli do gola, u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Luka Modrić je ubacio iz kornera, najviši u skoku bio je Antonio Rüdiger, činilo se da je zabio za vodstvo, ali nakon VAR provjere pogodak je poništen zbog prekršaja.

Desetak minuta prije toga Real je ostao bez Edera Militaa koji je zbog ozljede morao napustiti igru tako da nije bilo previše razloga za zadovoljstvo u domaćim redovima.

Ipak, u prvih deset minuta drugog dijela Real dolazi do dva pogotka.. Prvo je u 52. minuti Marco Asensio krasnim udarcem izvana pogodio za minimalnu prednost, a zatim je Vinicius Junior dvije minute kasnije iskosa došao pred vratara i postavio konačnih 2:0.

Embed from Getty Images

Modrić je igru napustio u 66. minuti, a pet minuta kasnije Valencijin Brazilac Gabriel Paulista namjerno je bez primisli igranja loptom pokosio Viniciusa i zaradio izravan crveni karton.