Prva HMNL, 12. kolo, 03.02.2023, 20:00 h
Novo Vrijeme 6:2 Torcida

Novo Vrijeme tek u završnici slomilo otpor oslabljene Torcide

Mihaela Bradovski • petak, 03.02.2023.

U prvom susretu 12. kola SuperSport 1. HMNL Novo Vrijeme ugostilo je u Makarskoj Torcidu i upisalo je očekivanu 6:2 pobjedu...

Novo Vrijeme nije kiksalo kod kuće protiv Torcide, stiglo je do 6:2 pobjede i tako učvrstilo vodeću poziciju na ljestvici.

Pogled na rezultat rekao bi kako je Novo Vrijeme lako došlo do slavlja i da je potpuno nadigralo goste, međutim do same se završnice vodila velika borba i Makarani su s tri gola u zadnje dvije minute slomili otpor gostiju.

Oslabljena Torcida držala je mrežu čistom do devete minute kada Toni Jelavić zabija za vodstvo. Torcida se uspjela vratiti u 16. minuti pogotkom Alena Marića, no na odmor se ipak otišlo uz vodstvo domaćina nakon što je Rafael Ferreira Lima u 20. minuti pogodio za 2:1.

Odmah na startu drugog dijela Marić vraća Torcidu i poravnava na 2:2 te je taj rezultat stajao na semaforu sve do polovice drugog dijela kada Jelavić novim golom vraća prednost na stranu Novog Vremena.

U narednim minutama Torcida je imala prilike za treće poravnanje, nije zabila, a onda je Marin Musinov u 38. minuti pogodio za 4:2. Gosti su krenuli na sve ili ništa, izvadili vratara, a Jelavić svojim trećim golom te u konačnici Marin Sesar postavljaju krajnji rezultat.

Torcida ostaje na pretposljednjoj poziciji dok je Novo Vrijeme osiguralo ostanak na vrhu i nakon ovog kola.