SuperSport Hrvatska nogometna liga, 20. kolo, 04.02.2023, 15:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Duje Strukan, Bojan Zobenica, Alen Jakšić. VAR: Igor Pajač, AVAR: Goran Perica

Petar Jenjić • subota, 04.02.2023.

Lokomotiva je pogotkom Vladana Bubanje stigla do tri boda na domaćem terenu protiv Osijeka, u sklopu 20. kola SuperSport HNL-a...

Možda i najlošiju utakmicu otkako je Rene Poms preuzeo ulogu prvog trenera, odigrao je Osijek koji je danas gostovao u Kranjčevićevoj kod Lokomotive.

Utakmicu je odlučio jedan pogodak koji je stigao u završnim minutama prvog poluvremena. Gosti su bili poprilično indisponirani kroz cijelu utakmicu i nisu pružili gotovo ništa na terenu. Lokomotiva je slavila s 1:0.

Prvo poluvrijeme nije donijelo previše uzbuđenja pred golom Nikole Čavline, s obzirom na to da je Osijek bio poprilično indisponiran i bez prave šanse.

Gosti su uputili jedan udarac u okvir gola, ali to nije predstavljalo nikakvu opasnost za Lokose koji su preko Ibrahima Aliyua imali sjajne šanse. Igrač domaće momčadi, u razmaku od nekoliko sekundi, dva je puta pogodio okvir gola, a jednom mu je udarac obranio Marko Malenica.

Pet minuta prije kraja poluvremena zagrebačka momčad stigla je do vodstva. Krasno je ubacio Josip Pivarić iz slobodnog udarca, a glavom je loptu u gol skrenuo Vladan Bubanja za svoj prvi gol u SuperSport HNL-u.

I u nastavku je Lokomotiva bila bolja momčad pa je tako u dva navrata pokušavao Sandro Kulenović, ali nije bio dovoljno precizan. Stativu je pogodio Luka Stojković, a Aliyu je pokušao u bliži kod, no obranio je Malenica.

U ostatatku utakmice posebno ćemo još izdvojiti ulazak Jakova Antuna Vasilja i Lukasa Kačavende koji su se nakon dugo vremena vratili na nogometne terene.