Veliki povratak Hallera, visok poraz Kramarićevog Hoffenheima, Gvardiolu i društvu tek bod kod Kölna

Petar Jenjić • subota, 04.02.2023.

Odigrano je pet utakmica 19. kola njemačke Bundeslige u kojima smo vidjeli 19 golova. Najviše su "nastradali" Hoffenheim Andreja Kramarića i Freiburg kod Borussije Dortmund za koju je Sebastien Haller zabio prvi pogodak od povratka službenim utakmicama...

Köln - RB Leipzig 0:0

Definitivno razočaravajuće završila je utakmica u Kölnu za RB Leipzig koji je odigrao bez golova i upisao remi.

U dresu Kölna Nikola Soldo nije ulazio u igru, dok je kod gostiju Joško Gvardiol odigrao cijelu utakmicu te zaradio žuti karton.

Bochum - Hoffenheim 5:2

Bochum se vratio pobjedama. Danas je stigao do šeste prvenstvene, a prve nakon dva uzastopna poraza. Nije imao apsolutno nikakvih problema protiv Hoffenheima na domaćem terenu te je slavio s visokih 5:2.

Već nakon prvog poluvremena domaćin je vodio s 3:0, a strijelci su bili Hofmann, Forster i Asano. Početkom nastavka u igru je ušao Andrej Kramarić, a Hoffenheim je nakratko smanjio zaostatak preko Baumgartnera.

Četvrti pogodak za Bochum postigao je Masović u 69. minuti čime je potvrdio pitanje pobjednika.

Ni tu nije bio kraj golovima. Hoffenheim je smanjio zaostatak preko Dabbura, ali tri gola prednosti vratio je Broschinski.

Borussia Dortmund - Freiburg 5:1

Borussia Dortmund drži jako dobro korak za vrhom tablice, a danas je protiv neugodnog Freiburga stigla do četvrte uzastopne pobjede, a 12. ukupno.

Već nakon 17 minuta igre gosti su ostali s igračem manje nakon isključenja Sidillije. Domaćin je poveo u 26. preko Schlotterbecka, ali je do poluvremena Freiburg stigao do poravnanja. Strijelac je bio Holer.

Ipak, od 48. do 51. minute Borussia odlučuje pobjednika. Prvo je poentirao Adeyemi, da bi za 3:1 zabio Haller kojem je to prvi pogodak u natjecateljskoj utakmici otkako se vratio na terene nakon borbe s karcinomom. Na 4:1 povisio je Brandt i tako potvrdio pitanje pobjednika.

Do kraja susreta stigla je i "petica", a strijelac je bio Reyna u 82. minuti.

Eintracht Frankfurt - Hertha 3:0

Berlinska Hertha čvrsto drži pozicije koje vode u niži rang, a četvrti uzastopni poraz upisala je na izuzetno teškom gostovanju kod Eintrachta.

Nakon prvog poluvremena već je bilo 2:0, a strijelac oba pogotka bio je Kolo Muani. U samoj završnici susreta Eintracht je podebljao pobjedu. Zabio je Buta.

Kod domaće momčadi Kristijan Jakić dobio je svega nekoliko posljednjih minuta, dok Hrvoje Smolčić nije ulazio u igru. Filip Uremović odigrao je cijelu utakmicu za Herthu, a Ivan Šunjić odgledao je s klupe.

Union Berlin - Mainz 2:1

Nakon prvog poluvremena Union Berlin imao je minimalno vodstvo, a zabio je Behrens. Rezultat se nije mijenjao sve do 79. minute kada je iz penala zabio Ingvartsen.

Ipak, pobjedu domaćinu donio je Siebatcheu pet minuta kasnije. Novim bodovima Berlinčani su se barem privremeno vratili na vrh Bundeslige s dva boda više od Bayerna.

Josip Juranović nije ulazio u igru kod domaćina.