Vodeni sportovi

Jadran ST u izravnom dvoboju za "jedinicu" svladao Jug AO

Petar Jenjić • subota, 04.02.2023.

U utakmici Lige za prvaka vaterpolisti splitskog Jadrana na domaćem su terenu bili bolji od Juga AO...

U izravnom dvoboju za prvo mjesto do pobjede je stigao splitski Jadran koji je na svom bazenu bio bolji od Juga AO. Na kraju je slavio rezultatom 11:9.

Bila je to vrlo zanimljiva utakmica u kojoj je domaćinu trebalo dugo vremena odvojiti se. To se dogodilo u zadnjih pet minuta utakmice kada je od vodstva 9:8 stigao do, kako se kasnije pokazalo, nedostižnih 11:8. Do kraja bez problema je sačuvao prednost.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Luka Bukić s tri pogotka, a isti broj golova za Jug postigao je Loren Fatović.

Gradski derbi između POŠK-a i Mornara BS završen je pobjedom POŠK-a koji je kao domaćin slavio s tijesnih 6:5. Tako je stigao do druge uzastopne pobjede. Gol za nove bodove postigao je Bože Gažda nešto manje od tri minute prije kraja.

Gažda i Luka Vukić zabili su po dva gola kod domaćina. Marin Čumbelić zabio je dva gola za Mornar.

Do pobjede je stigao i Zadar koji je u svom bazenu s 10:9 bio bolji od KPK. Nakon tri četvrtine imao je vodstvo od 9:5, ali gosti su tri minute prije kraja uspjeli smanjiti na jedan gol zaostatka. Ipak, do kraja se rezultat više nije promijenio.

Po tri gola u redovima Zadra zabili su Marin Jovančević i Roko Jurišić. Tri pogotka kod KPK zabili su William Bryant Joudrie i Petar Tedeschi.