SuperSport Hrvatska nogometna liga, 20. kolo, 05.02.2023, 17:30 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Ante Čulina, Vedran Đurak, Jerko Crnčić, 4. sudac: Toni Dadić, VAR: Zdenko Lovrić, Marjan Tomas
Rijeka

Drama na Poljudu okončana pobjedom Rijeke, Labrović u 96. obranio penal Livaji!

Petar Jenjić • nedjelja, 05.02.2023.

Nediljko Labrović veliki je junak Rijeke nakon što je obranio penal Marku Livaju i tako donio pobjedu svojoj momčadi koja je slavila s 2:1...

O završnici ove utakmice pričat će se još dugo. Rijeka je do druge uzastopne pobjede stigla na Poljudu protiv Hajduka u izuzetno dramatičnom Jadranskom derbiju.

Gosti su vodili s 2:0 i imali idealnu situaciju pred kraj susreta, ali Hajduk je dva puta u sudačkoj nadoknadi dobio penal. Marko Livaja zabio je prvi, ali drugi mu je sjajno obranio Nediljko Labrović.

Prva šansa stigla je u devetoj minuti. Nakon ubačaja Gerga Lovrencsicsa pucao je Filip Krovinović s 15 metara, ali Labrović brani. Isti igrač pucao je iz slobodnog udarca nekoliko minuta kasnije, ali s istim ishodom uz manju opasnost.

Kako je poluvrijeme odmicalo, tako je i Rijeka sve više napadala, a Karlo Sentić morao spašavati domaćina. Tako su u zadnjim sekundama pucali Matija Frigan i Niko Janković, ali vratar Hajduka u dva navrata izvrsno reagira.

Veliki problem na početku nastavka stvorila je ozljeda Emira Sahitija koji je morao napustiti igru u 54. minuti. Umjesto njega ušao je Dino Mikanović koji je dvije minute kasnije lijepo ubacio za Lovrencsicsa na drugoj stativi, ali lopta je otišla paralelno sa stativom.

I onda u 65. minuti Rijeka je povela nakon velike neopreznosti Awaziema. Do lopte je došao Marin, njegov udarac brani Sentić, no na loptu natrčava Prince Ampem i posprema je u gol.

Činilo se da Rijeka, na radost svojih navijača, rješava pitanje pobjednika u 84. minuti. Adrian Liber je centrirao, a Frigan se naklonio i pospremio loptu u gol, treći u trećoj uzastopnoj utakmici.

Međutim, situacija se uskoro mogla promijeniti. Prvo je Veldin Hodža skrivio penal na Nikoli Kaliniću, a siguran je s 11 metara bio Livaja.

Vrlo brzo stigao je i novi penal za Hajduk nakon prekršaja na Livaji. Najbolji igrač Hajduka ponovno je preuzeo odgovornost, ali ovoga puta Labrović je izašao kao pobjednik.