Golijada u Frankfurtu: Smolčić i Jakić prošli u četvrtfinale Kupa

Petar Jenjić • utorak, 07.02.2023.

Odigrane su dvije utakmice osmine finala njemačkog Kupa u kojima su prvoligaši bili bolji od drugoligaša. Eintracht je svladao Darmstadt, a Freiburg je bio bolji od Sandhausena...

Eintracht Frankfurt bio je domaćin Darmstadtu, trenutno članu druge Bundeslige, i stigao do pobjede i prolaska među osam najboljih. U golijadi je slavio sa 4:2.

Već nakon prvog poluvremena vidjeli smo četiri gola. Sve je dobro krenulo za domaćina koji je u šestoj minuti poveo preko Randala Kolo Muanija.

Međutim, u periodu od 29. do 31. minute gosti okreću rezultat golovima Mathiasa Honsaka. Do kraja poluvremena Eintracht je izjednačio golom Rafaela Borrea.

U drugom poluvremenu kompletirao je preokret. Prvo je u 62. minuti za vodstvo zabio Daichi Kamada, da bi pobjedu potvrdio svojim drugim golom Kolo Muani.

Hrvoje Smolčić ušao je u igru odmah na startu drugog poluvremena, dok je Kristijan Jakić ušao u igru u zadnjim minutama.

Četvrtfinale je izborio i Freiburg koji je slavio na gostovanju kod drugoligaša Sandhausena s 2:0. Strijelci su bili Philipp Lienhart i Nils Petersen.