SuperSport Hrvatska nogometna liga, 21. kolo, 11.02.2023, 15:00 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Dario Bel, Marjan Tomas, Kruno Šarić; 4. sudac: Ivan Matić; VAR: Tihomir Pejin, Kristijan Novosel

Petar Jenjić • subota, 11.02.2023.

Nogometaši Hajduka stigli su do druge pobjede u 2023. godini. Na gostovanju kod jako neugodnog Varaždina Splićani su slavili s visokih 4:1...

Hajduk se vratio pobjedama. Nakon dva uzastopna poraza momčad Ivana Leke gostovala je kod Varaždina i u konačnici stigla do pobjede od 4:1.

Nakon prvog poluvremena nije bilo golova, a sve se rasplamsalo u nastavku susreta. Gosti su poveli, Varaždin izjednačio pa ostao s igračem manje, a Hajduk nakon toga iskoristio igrača više na najbolji mogući način.

Prvo veće uzbuđenje vidjeli smo u 12. minuti kada Livaja ostavlja loptu za Krovinovića koji puca s deset metara u sami kut. Oliver Zelenika je bio na mjestu i odbio u korner.

Uslijedila su dva pokušaja Varaždinaca preko Frana Brodića, no oba su otišla malo iznad gola. Pokušao je i Jorgo Pelumbi iz daljine, ali s istim ishodom.

U ostatku prvog poluvremena bilo je još ponešto uzbuđenja, ali suci su na obje strane bilježili zaleđa pa te prilike ne brojimo. Sudac je pustio čvrstu igru s obje strane pa nije bilo niti toliko prekršaja.

I onda puno uzbuđenja u prvih deset minuta nastavka. U 47. Hajduk dolazi do vodstva. Iz kornera je ubacio Marko Capan, a Dario Melnjak pucao glavom. Lopta je od grede prešla crtu i pomoćni sudac je signalizirao pogodak. Nakon provjere VAR-a, on je i potvrđen.

U 51. minuti Varaždin dolazi do poravnanja, a nakon loših reakcija Hajdukove obrane sjajno je pogodio Brodić za slavlje domaćih navijača.

Veselje je brzo splasnulo jer je Agon Elezi opasno startao na Gerga Lovrencsicsa. Sudac je prvo dao žuti karton, ali je nakon pregleda snimke igrač Varaždina isključen.

Sjajna prilika Hajduka u 64. minuti kada je Lovrencsics prošao i ubacio za Pukštasa. Njegov udarac obranio je Zelenika, a lopta se od grede odbila vani.

Pucao je David Puclin s 18 metara, Sentić je uz manje poteškoće uhvatio loptu.

I onda je Hajduk u razmaku od 77. do 79. minute riješio pitanje pobjednika. Prvo je Marco Fossati lijepom dugačkom loptom pronašao Livaju koji je još bolje primiruje u šesnaestercu i poentira.

Nakon toga još ljepši pogodak Rokasa Pukštasa. Melnjak je prebacio na drugu stativu, a mladi igrač gostujuće momčadi fenomenalno iz voleja zabio svoj novi pogodak za Bijele.

Četvrti gol za Hajduk stigao je u sudačkoj nadoknadi. Livaja je prebacio za Pukštasa koji iz blizine nije imao težak posao. Nakon toga činilo se da je stigao i peti gol, ali sudačka je odluka da lopta ovoga puta nije prešla crtu.