Lazio 0:2 Atalanta
Atalanta

Vrijedna pobjeda Pašalićeve Atalante na gostovanju u Rimu

Petar Jenjić • subota, 11.02.2023.

Atalanta je slavila na gostovanju kod Lazija i skočila na ljestivici među one momčadi koje osiguravaju plasman u Ligu prvaka...

Utakmica u Rimu između Lazija i Atalante završila je pobjedom gostujuće momčadi koja je slavila rezultatom 2:0. Gosti su po jedan pogodak postigli u svakom poluvremenu.

Ekipa iz Bergama tako se vratila pobjedama nakon iznenađujućeg poraza od Sassuola, a ukupno 12. ove sezone za 41 bod. Na ljestvici je preskočila današnjeg protivnika koji ostaje na 39 osvojenih bodova.

Atalanta je do vodstva mogla u 21. minuti, ali je Ademola Lookman pogodio okvir gola.

Ipak, dvije minute kasnije, vodstvo je ipak stiglo. Adam Marušić je "asistirao" za Davidea Zappacostu koji udarcem malo unutar kaznenog prostora pogađa daljnji gornji kut.

Njegov pogodak ukupno je 101. gol Atalantinih braniča od dolaska Gian Pierija Gasperinija na klupu momčadi u sezoni 2016./17. Nijedna ekipa u Ligama petice ne može se pohvaliti takvim učinkom.

Na 2:0 povisio je u 65. minuti Rasmus Hojlund nakon proigravanja Lookmana. Tako je riješio pitanje pobjednika u večerašnjoj utakmici.

U dresu Lazija Toma Bašić odgledao je cijelu utakmicu s klupe. Mario Pašalić zbog ozljede nije bio u sastavu Atalante.