Matija Pecotić preokretom do glavnog ždrijeba Delray Beacha

Petar Jenjić • nedjelja, 12.02.2023.

Matija Pecotić izborio je glavni ždrijeb ATP turnira u Delray Beachu pobjedom protiv Tennysa Sandgrena...

Veliki uspjeh ostvario je Matija Pecotić koji je izborio glavni ždrijeb ATP turnira u Delray Beachu. Nakon upada u kvalifikacije kao zamjena, to je iskoristio na najbolji mogući način.

U prvom kolu, tijekom drugog seta, predao mu je Stefan Kozlov, a za ulazak u glavni turnir igrao je protiv nekadašnjeg 41. igrača svijeta Tennysa Sandgrena.

Amerikanac je dobio prvi set sa 6:3, svojim prvim i jedinim breakom u tom setu, ali u nastavku meča hrvatski je tenisač bio puno bolji.

Istim je rezultatom uzvratio i poravnao stanje u setovima, da bi u trećem dva puta oduzeo servis protivniku te stigao do velike pobjede.

Meč je trajao sat i 45 minuta, drugi međusobni. Prvi puta igrali su sada već daleke 2015. godine kada je Pecotić slavio u dva seta.