Petra Martić bez trofeja u Linzu, Ruskinja uvjerljivo slavila

Mihaela Bradovski • nedjelja, 12.02.2023.

Petra Martić poražena je u finalu WTA turnira u Linzu gdje ju je svladala mlada Ruskinja Anastasia Potapova...

Petra Martić nije napravila završni korak na WTA turniru u Linzu. U finalu je uspješnija bila Anastasia Potapova koja je slavila u dva seta.

44. igračica svijeta odigrala je odličan meč i ispustila je samo četiri gema, a Martić nikako nije mogla uhvatiti pravi ritam te je izgubila lakše od očekivanja.

Martić je povela s 2:0 i imala je četiri break lopte za dupli break, ali Potapova se uspjela izvući u maratonskom gemu.

Odmah nakon toga Martić je izgubila servis, Potapova se vratila i novim breakom u završnici seta uzela je prvi set sa 6:3.

Šteta, Martić je tu propustila usmjeriti meč u svoje vode, imala je prednost i priliku za rano rješavanje pitanja seta, ali te propuštene prilike kao da su je izbacile iz takta.

U drugom setu Petea je uzela prvi gem i povela s 1:0, no nakon toga je izgubila svih šest gemova i upisala poraz.

Ruskinja je tako stigla do svoje druge titule u karijeri nakon što je prošle godine osvojila turnir u Istanbulu.