SuperSport Hrvatska nogometna liga, 21. kolo, 12.02.2023, 17:10 h, Rujevica, gledatelja: 4.479
Suci: Patrik Kolarić (Čakovec), Dario Kolarević (Zagreb), Ivan Starčević (Bjelovar)
Rijeka
Rijeka
Adrian Liber 85'
2:0(0:0) Gorica
Gorica

Rijeka očekivano do tri boda protiv Gorice, sedma utakmica gostiju zaredom bez postignutog gola

Branimir Korać • nedjelja, 12.02.2023.

Gorica nije uspjela doći do iznenađenja u Rijeci, upisala je poraz i ostala zabetonirana za dno ljestvice s istim razmakom za Šibenikom kao i prije početka kola...

Goričani nisu uspjeli niti iz sedmog pokušaja doći barem do pogotka. Na Rujevici su poraženi 2:0, ponovno su imali prilika, ali lopta jednostavno neće u mrežu. Neće gol niti ugledno pojačanje Tima Matavža kod kojeg se vidi da još nije blizu prave forme.

Rijeka pak izgleda sve bolje, Jakirović ju je definitivno pokrenuo, da nije bilo nekih čudesnih promašaja, mogla je i trebala i uvjerljivije slaviti.

U prvom poluvremenu bilo je nekih poluprilika na obje strane, Rijeka je bila opasnija, ali niti ona nije stvorila onaj čisti zicer kojim bi došla do pogotka.

Drugo poluvrijeme bilo je posve drugačija priča. Viđena su dva pogotka, ali i niz sjajnih prilika.

U 49. minuti Rijeka je povela. U kaznenom prostoru na loptu su išli Frigan i Mrzljak, došlo je do sudara u kojem je Mrzljak bio čvršći, a sudac Kolarić pokazao je na 11 metara. Siguran izvođač bio je Antonio Marin.

Tu se utakmica otvorila, krenuli su prema naprijed i Goričani, a to je ostavljalo dosta prostora pred Radoševićevom golo.

U 69. minuti iskosa je pucao Frigan, loptu je odbio Radošević na drugu vratnicu gdje na nju dolazi Vukčević koji s pet metara puca umjesto u praznu mrežu, visoko preko gola, za jedan od promašaja godine.

Odmah je zaprijetila Gorica preko Matavža koji je iskosa skrenuo loptu prema golu, ali Labrović brani.

U 73. minuti Liber je opasno opalio izvana, a Radošević nekako odbio lotpu da bi dvije minute kasnije Gorica imala sjajnu priliku. Nakon kornera glavom je s peterca pucao Bralić, ali malo pokraj gola. U sljedećem napadu Vujnović je sam na petercu, lopta mu dolazi na glavu, on dobro puca, ali Labrović briljantno brani.

U 81. minuti Grgić se sjurio desnom stranom i iskosa na ulasku u 16 metara pucao je nisko i neugodno, Radošević je odbio loptu, ali na natrčalog Denija Jurića koji puca pokraj gola.

U 895. minuti kraj priče. Grgić je s desne strane prizemno ubacio u 16 metara, na loptu je išao Antonio Marin, nije je dobro zahvatio, ali ispalo je idealno za Libera koji je došao do lopte i pogodio mrežu za 2:0.

Rijeka tako odnosi sva tri boda, mora se reći zasluženo, Gorica je pokazala pomak, ali nedovoljan.