Premier liga, 23. kolo, 13.02.2023, 21:00 h
Liverpool
Liverpool 2:0 Everton
Everton

Liverpool u gradskom derbiju nadigrao Everton i upisao prvu prvenstvenu pobjedu u 2023.

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 13.02.2023.

U 23. kolu engleske Premier lige u gradskom derbiju sastali su se Liverpool i Everton, a Liverpool je upisao 2:0 pobjedu...

I Liverpool i Everton ušli su u 2023. godinu u lošem raspoloženju, Everton je već i smijenio trenera, a sada je uspješniji bio Liverpool koji je slavio s 2:0.

Prva je to prvenstvena pobjeda Liverpoola od kraja prošle godine kada je odnio 2:1 pobjedu protiv Leicestera. U naredna četiri kola upisao je tri poraza i remi, nervoza je narasla, vidjelo se to i na pressicama Jürgena Kloppa, stoga je ova pobjeda od velikog značaja za Redse.

Iako je Liverpool bio bolja momčad, Everton je bio vrlo blizu pogotku u 36. minuti kada je nakon ubačaja iz kornera glavom pucao James Tarkowski, no pogodio je tek vratnicu.

Tu je krenula kontra Liverpoola, povukao ju je Darwin Nunez, poslao loptu u sredinu gdje natrčava Mohamed Salah i sjajnom reakcijom zabija za 1:0.

Odmah na početku drugog dijela nova sjajna kontra Liverpoola i pogodak za 2:0. Ovaj put Salah je sjajno gurnuo loptu na desnu stranu za Alexander-Arnolda koji idealnim ubačajem na drugoj vratnici pronalazi preciznog Codyja Gakpa.

U nastavku susreta Liverpool je držao utakmicu pod kontrolom i na kraju je stigao do punog plijena čime je preskočio Chelsea na ljestvici i došao na deveto mjesto.