Kovačić poveo Kisvardu prema pobjedi i drugom mjestu

Branimir Korać • subota, 18.02.2023.

Mađari ovog vikenda igraju susrete 20. kola, a u petak je na rasporedu bio prvi dvoboj u kojem je Kisvarda bila bolja od Ujpesta...

Kisvarda je jedno od ugodnih iznenađenja ove sezone u Mađarskoj, a pobjedom protiv Ujpesta na svom travnjaku skočila je na drugo mjesto na ljestvici unatoč negativnoj gol razlici 32:33.

Protiv Ujpesta je slavila s 2:1, vodila je na odmoru, gosti su se vratili u drugoj minuti drugog dijela, ali domaćin je ekspresno uzvratio i došao do drugog gola te prednosti koju više nije ispuštao.

Kisvarda je do vodstva došla u 35. minuti, a strijelac je bio hrvatski internacionalac, bivši igrač Zagreba i Lokomotive, Dominik Kovačić.

Odmah na startu drugog poluvremena poravnao je Krisztian Simon, no pet minuta kasnije domaćin vraća vodstvo golom Rafala Makowskog.

Kovačić je odradio svih 90 minuta u postavi domaćina.