Jakov Medić donio pobjedu St. Pauliju, Marasović i Briški bod Taboru, debitirao Štefulj

Branimir Korać • subota, 18.02.2023.

Hrvati su zabijali u Njemačkoj i Sloveniji, a ključne golove postigli su Jakov Medić u pobjedi St. Paulija te Mihael Briški u remiju Tabora...

Jakov Medić jedan je od ključnih igrača St. Paulija, a potvrdio je to i u današnjem dvoboju protiv Magdeburga u kojem je njegov klub slavio s 2:1, a upravo Medić zabio je za pobjedu.

St. Pauli je s ova tri boda pobjegao društvu koje se bori za opstanak na devet bodova, a Magdeburg ostaje u opasnoj zoni kao prvi iznad crte.

Susret je dobro počeo za Magdeburg koji je poveo u 39. minuti golom Barisa Atika i odnio je prednost na odmor.

U nastavku susreta St. Pauli je došao do pobjede, prvo je Jackson Irvine izjednačio, a onda je u 88. minuti Medić pogodio za pobjedu.

Medić je odradio cijelu utakmicu, a Igor Matanović ušao je u igru u 87. minuti umjesto Daschnera.

Hrvati su se istaknuli i u Sloveniji gdje su u prvoj utakmici dana igrali Tabor Sežana i Celje te remizirali 2:2.

Celje je dva puta vodilo golovima Popovića i Zabukovnika, ali Tabor se vraćao pogocima Sache Marasovića koji je ovog tjedna preselio iz Šibenika u Sežanu te Mihaela Briškog u 89. minuti iz kaznenog udarca.

Kod domaćina Briški je odradio cijelu utakmicu, a Marasović je izašao u 67. minuti. Kod gostiju Matko Obradović i Luka Bobičanec igrali su cijelu utakmicu, Daniel Štefulj ušao je u 33. minuti, a Tin Matić u 89.