Ostali sportovi

Pregled kola: Mursa naizgled uvjerljiva, Split slavio u pet setova

Sportnet, Petar Jenjić • ponedjeljak, 20.02.2023.

Odigrane su i utakmice 16. kola Superlige za odbojkaše nakon kojeg za poraz još uvijek ne zna Mursa Osijek...

Kod odbojkaša je vodeća Mursa Osijek s 3:0 (26:24, 25:11, 27:25) pobijedila Rovinj na gostovanju, za što im je trebala 81 minuta igre. Nije izgledalo nimalo lako, kako bi možda krajnji rezultat mogao reći.

Domaćin je vodio u prvom setu 24:22, no gosti su serijom 5:0 prvi stigli do kraja seta. U drugom je Rovinj vjerojatno dolazio k sebi nakon stresnog prvog seta koji je propustio, a onda u trećem ponovno imaju vodstvo, čak i 21:16, no niti to nije znao kapitalizirati. Završnica u egalu, 23:23, a Osječani koriste svoju treću set-meč priliku za pobjedu od 3:0.

Lovro Škugor iz pobjedničke momčadi na kraju je konstatirao: "Čestitke mojim suigračima na pobjedi, puno težoj od očekivanja, ali i Rovinju na sjajnoj borbi, pogotovo u prvom i trećem setu. Mi smo radili puno neforsiranih pogrešaka, što se odrazilo na rezultatu, jer smo stalno hvatali korak. Na kraju smo ipak pokazali da smo bolja momčad i pobijedili."

Miloš Milić iz domaće momčadi dodao je: "Prvi put u sezoni smo odigrali utakmicu na 100 posto, naravno, uz neke manje pogreške koje su neminovne. Čestitke mojom suigračima koji su stvarno pokazali lavovsku borbu i mislim da smo zaslužili uzeti neki set, a možda i preokrenuti susret u našu korist tada. Ako ćemo nastaviti s ovakvim igrama, vjerujem da možemo pobijediti i boljeplasirane momčadi koje su nominalno favoriti protiv nas."

Mladostaši protiv Marsonije nisu imali težak zadatak, pobjeda za sat vremena od 3:0 (25:16, 25:19, 25:12). Tihomir Gajić s 14 poena bio je najučinkovitiji kod pobjednika koji su naročito domninirali u poenima u napadu, 41 prema 18 gostiju.

Radiša Stevanović iz momčadi Mladosti poslije utakmice je izjavio: "Odigrali smo na zadovoljavajućem nivou, jer u ovoj momčadi ima još dosta potencijala. Ovoj smo utakmici pristupili maksimalno, bez obzira na to što je Marsonia posljednja na tablici. Maksimalan pristup je donio i rezultat tako da je trener imao mogućnost dati priliku i mlađim igračima, koji su opravdali njegovo povjerenje, što se i vidi iz rezultata."

Ribola Kaštela na gostovanju u Sisku slavili su s 3:0 (25:17, 25:16, 31:29) poslije 72 minute igre. Zanimljiv je bio posljednji set u kojem su gosti tek u sedmoj set-meč lopti riješili konačnog pobjednika.

Kitro Varaždin je za 79 minuta slomio otpor Zadra, pobijedivši 3:0 (25:15, 25:22, 25:21), a Centrometal na gostovanju kod Medicinara Trnje slavio je s 3:1 (25:20, 25:17, 20:25, 25:12) nakon 100 minuta igre.

Jedini susret koji je otišao u peti set je sudar Splita i Rijeke. Na kraju su slavili domaći s 3:2 (23:25, 26:24, 25:27, 25:23, 15:9). Svi setovi, osim petog, završili su na razliku, što dovoljno govori o izjednačenosti meča.

U prvom setu nakon 23:23 gosti uzimaju dva poena i dobijaju prvi dio igre. U drugom imaju set loptu kod 24:23, ali domaćin tada serijom 3:0 vraća meč u egal, 1:1. Gosti na isti način uzvraćaju u trećem, kada domaćin ne koristi set loptu. U četvrtom setu Split vodi 24:19, Rijeka radi seriju 4:0, no domaćini tada ipak koriste set loptu za 25:23 i izjednačenje od 2:2 u setovima. U petom su slomili otpor gostiju i nakon 137 minuta igre upisali pobjedu.

Mursa Osijek vodeća je sa skorom 16-0, drugoplasirana Mladost ima 14-2, kao i trećeplasirana Ribola Kaštela. Četvrti je Centrometal sa skorom 12-4, a na začelju je Marsonia sa skorom 1-15. Predzadnji je Zadar s 2-14.