Ostali sportovi

Pregled kola: Derbi pripao Kelteksu, Marina slavila u kaštelanskom dvoboju

Sportnet, Petar Jenjić • ponedjeljak, 20.02.2023.

Odigrane su utakmice 16. kola ženske odbojkaške Superlige u kojima smo vidjeli nekoliko zanimljivih dvoboja...

Enna Vukovar je za 65 minuta kod kuće pobijedila Veli Vrh s 3:0 (25:15, 25:22, 25:22), dok je Split pobijedio Rijeku CO s 3:1 (25:13, 19:25, 25:22, 25:20) u susretu koji je trajao 87 minuta.

Kako to obično biva kod odbojkašica, niti ovo kolo nije bilo lišeno utakmica u pet setova. Tako je Nebo na domaćem terenu nadigralo Osijek s 3:2 (25:16, 9:25, 21:25, 25:18, 15:10) u susretu punom uspona i padova u igri koja je potrajala 115 minuta.

Lokalni derbi, susret Marine Kaštela i Ribola Kaštela također je otišao u pet setova, a nakon 128 minuta igre bilo je 3:2 (25:20, 25:18, 18:25, 22:25, 15:9) za domaće.

Marina je povela s 2:0 u setovima pa dozvolila 'gošćama' priključak. Zanimljivo je da je u četvrtom setu u finišu rezultat bio 22:22, no Ribola serijom 3:0 uzima taj dio igre i odvodi meč u peti set. Tada su domaće igračice potvrdile pobjedu i uzele dva boda.

Derbi kola igrao se u Karlovcu gdje su se susrele ekipe iz vrha tablice, Kelteks i Dinamo. Domaće su osvojile tijesno prvi set s 25:23, gošće odmah uzvratile žestoko sa 25:17. U trećem je Karlovac imao set loptu kod 24:23, Dinamo pak kod 25:24 i 26:25, ali domaće serijom 3:0 osvajaju taj set sa 28:26.

Četvrti je također pripao domaćoj ekipi, koja nakon 22:22 prvo odlazi na 24:22, potom i završava meč s 25:23 za konačnih 3-1 nakon 117 minuta igre.

Nakon susreta Manuela Pavlaković iz Kelteksa je rekla: "Mislila sam da će biti ovako teška utakmica, one su odlična ekipa koja se dodatno još i pojačala. No, mi smo odigrale možda i najbolju utakmicu u ovoj sezoni i na kraju zasluženo pobijedile."

Njezina suigračica Ida Ivančević dodala je: "Dinamo je prilično lako dobio drugi set, no to je nešto što se nama redovito događa, stalno imamo problema s tim drugim setom. Na kraju smo dale sve od sebe i zasluženo pobijedile."

Kelteks je ovom pobjedom zadržao drugu poziciju sa skorom 13-3 iza neporažene Mladosti, dok je Dinamo četvrti sa 11-5, iza Marine Kaštela sa 12-4. Posljednja su Brda, a pretposljednji Veli Vrh, kojima predstoji borba za opstanak.