3. NL Jug: Vodeći dvojac bez pobjede na početku nastavka, Junak se približio

Branimir Korać • ponedjeljak, 20.02.2023.

Počeo je drugi dio sezone u 3. NL Jug, a odmah na startu vodeći dvojac Zagora i Zadar ostao je bez pobjeda. Iskoristio je to trećeplasirani Junak koji je svojim slavljem smanjio zaostatak...

Otvaranje drugog dijela sezone u Makarskoj je donijelo remi između domaćeg Zmaja i GOŠK-a iz Dubrovnika. Makarani su propustili veliku priliku, vodili su s 2:0, ali na kraju su samo remizirali. Poveli su golovima Florenty Hysenija i Danijela Rašića, ali Dubrovčani su odgovorili i vratili se preko Antonija Mrkovića i Mare Vatovića.

U dva susreta nije bilo pogodaka. Drugoplasirani Zadar gostovao je kod Neretvanca i odigrao 0:0 što je poprilično iznenađenje, a Hrvatski vitez ugostio je lidera Zagoru i također ostao neporažen.

Neretva je na svom travnjaku s 2:0 bila bolja od posljednjeplasirane Uranije. Domaćin je tako odmaknuo od najugroženijih, a do pobjede su ga odveli Fran Ćavar golom u 20. minuti za 1:0 te Marin Jelavić koji je pogodio u 96. minuti.

Kamen je bio vrlo uvjerljiv na svom travnjaku protiv Uskoka slaveći s 4:1. S ova tri boda pomaknuo se s pretposljednje pozicije, a junak domaćina bio je trostruki strijelac Miro Kovačić. Još jedan pogodak dodao je Roko Kujundžić. Inače, susret je prelomilo isključenje Krešimira Božinovića u 81. minuti, a prije njega još je isključen u 41. i Josip Mihovilović. Božinovićevo isključenje dogodilo se kod 2:1, ujedno je dosuđen i kazneni udarac te je Kamen tu stigao u priliku uvjerljivo slaviti.

GOŠK Kaštela slavio je u gostima kod Splita s uvjerljivih 4:1. Split se ispuhao tijekom tjedna protiv Dinama i nije bio u pravom stanju za ovaj dvoboj. Poveo je gostujući sastav u šestoj minuti preko Ivana Careva, ali se u desetoj minuti golom Marija Lovre Vojkovića Split vratio. Međutim nakon toga su gosti ipak bili bolji i slavili pogocima Roberta Pelivana, Tonija Franolića i Antonija Karamana.

Svestrani Celić

Iako su Vodičani izgubili, Luka Celić postao je priča kola. Dan prije gostovanja u Sinju s Murterom je nastupao na završnici Hrvatskog kupa u futsalu, postigao je pogodak s kojim je Murter smanjio zaostatak Torcide na 3:4, a kasnije je zabio i u raspucavanju. U tom susretu bio je odličan, a dan kasnije zabio je i Junaku u dresu Vodica.

Primorac je golovima u drugom poluvremenu bio bolji od Sloge. Slavio je 2:0, a mrežu gostiju načeo je iz kaznenog udarca u 48. minuti Roko Nakić, tek što je ušao u igru. U 63. minuti Božo Andabak autogolom podiže na 2:0.

Junak je iskoristio kikseve vodećeg dvojca i 2:1 pobjedom protiv Vodica smanjio razmak. Poveli su Vodičani pogotkom Luke Celića u petoj minuti, ali Duje Tadić u 47. minuti poravnava, a Dominik Plavša u 61. minuti zabija za preokret.