Petra Martić i treći put poražena u tri seta od Julije Putinceve

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 20.02.2023.

Petra Martić zaustavljena je već na startu WTA turnira u Dubaiju. Prva protivnica bila joj je Julija Putinceva koja ju je još jednom svladala u tri seta...

Petra Martić je već na startu turnira u Dubaiju naišla na svoju "crnu mačku" te još jednom doživjela poraz. Svladala ju je Julija Putinceva, Kazahstanka s kojom se sastala treći put. I ovaj treći meč završio je identično - pobjedom Kazahstanke u tri seta uz Petrin osvojeni drugi set.

Za Martić je ovo bio prvi nastup od finala Linza, prošlog tjedna je pauzirala, a u ovom meču odigrala je jako dobar drugi set. No prvi i treći nisu bili na toj razini.

Putinceva je vrlo brzo došla do breaka, već u trećem gemu uzela je servis protivnici i do kraja seta je čuvala tu prednost. Martić je kod 5:4 došla do break lopte, ali Kazahstanka se spasila.

U drugom setu potpuno drugačija slika. Martić je dominirala i nije izgubila niti gem. Činilo se da je ušla u dobar ritam i da u trećem setu može do preokreta.

Međutim tamo je Putinceva napravila seriju 5:0 u gemovima i bez većih problema privela meč kraju.

U drugom kolu Putinceva će igrati protiv 12. nositeljice Petre Kvitove od koje je poražena u oba dosad odigrana meča.