Bašićev Lazio izbacio Cluj, a Šerif nadigrao Partizan, Muhar zaradio isključenje

Petar Jenjić • četvrtak, 23.02.2023.

U tri odigrane uzvratne utakmice šesnaestine finala Konferencijske lige do prolaska dalje stigli su Lazio, AEK Larnaca i Šerif...

CFR Cluj - Lazio 0:0 (0:1 ukupno)

Nije bilo golova u Cluju gdje je istoimeni domaćin ugostio Lazio. Talijanska momčad tako je prošla dalje.

Obje momčadi imale su svojih prilika, ali do pogotka nijedna nije uspijevala doći. U startnoj postavi domaćih bio je i Karlo Muhar koji je dodatno otežao svojoj momčadi nakon što je u 77. minuti zaradio drugi žuti karton.

Lovro Cvek i Denis Kolinger odigrali su cijelu utakmicu za Rumunje, kao i Toma Bašić za Lazio.

Dnjipro-1 - AEK Larnaca 0:0 (0:1 ukupno)

Nakon minimalne pobjede u prvoj utakmici, AEK Larnaca sačuvala je prednost u uzvratu protiv Dnjipra. Susret je završen bez golova.

U dresu gostiju Marin Jakoliš krenuo je u početnoj postavi, a igrao je do 74. minute.

Partizan - Šerif 1:3 (2:3 ukupno)

Moldavski Šerif nadoknadio je poraz od 1:0 iz prve utakmice i s 3:1 slavio u gostima kod Partizana. Ishod kakvom se crno-bijeli nikako nisu nadali.

Domaćin je poveo nakon lijepe akcije, Ricardo Gomes lijepo je proigrao Queensyja Meniga koji utrčava u kazneni prostor i matira protivničkog vratara.

Do izjednačenja Šerif dolazi već u 23. minuti iz kaznenog udarca, zabio je Cedric Badolo. Igraču iz Burkine Faso to je prvijenac u dresu moldavske ekipe.

U završnici prvog poluvremena gosti su okrenuli rezultat, a lijepo je s ruba šesnaesterca pogodio Mouhamed Diop. Novi šok za domaću publiku stigao je već u drugoj minuti nastavka kada je ponovno zabio Diop.

Anderlecht - Ludogorec 2:1 (2:2 ukupno, 5:2 nakon penala)

Belgijska je momčad stigla do pogotka već nakon 13 minuta igre, a loptu je u vlastitu mrežu nespretno skrenuo Franco Russo.

Igraj na Konferencijsku ligu na SuperSport.hr

U 69. minuti do željene prednosti Anderlecht je stigao preko Yarija Verschaerena nakon što mu je Islam Slimani lijepo prsima spustio loptu na deset metara.

Slavlje domaćina trajalo je samo minutu i pol jer je bugarska ekipa smanjila zaostatak preko Igora Thiaga. Iako je u 97. minuti ostao s igračem manje poslije drugog žutog kartona Jakuba Piotrowskog, Ludogorec je izdržao do kraja i izborio penale.

Međutim, Bugari su katastrofalno pucali s 11 metara, a sva je tri udarca obranio Bart Verbruggen. Belgijci su pogodili sva svoja tri šuta.

Simon Sluga odgledao je utakmicu s klupe za pričuve gostiju.