Slabe tri četvrtine i jedna dobra: Hrvatska do pobjede protiv Švicarske

Petar Jenjić • četvrtak, 23.02.2023.

Četvrtu pobjedu u pretkvalifikacijama upisala je hrvatska košarkaška reprezentacija koja je večeras slavila na gostovanju kod Švicarske...

Bilo je to prilično slabih 30 minuta i solidnih, posljednjih deset minuta. Tako bismo ukratko mogli upisati predstavu hrvatskih košarkaša na gostovanju kod Švicarske.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+)

U utakmici pretkvalifikacija izabranici Ace Petrovića slavili su rezultatom 64:56 i tako upisao četvrtu pobjedu u ovom ciklusu pretkvalifikacija za Europsko prvenstvo 2025. godine.

Nakon prve četvrtine Švicarci su imali osam poena prednosti (21:13), da bi početkom druge tu bila i dvoznamenkasta razlika. Nije to izgledalo nimalo dobro, posebno jer je domaćin tu prednost održavao.

Tako je na odmor otišao sa šest koševa viška (38:32) uz više od 50 posto šuta iz igre, a gotovo upola slabiji postotak imala je hrvatska reprezentacija. Izbornik je izrotirao veliki broj igrača kroz prvo poluvrijeme, ali bez nekog dobitnog učinka.

Uoči posljednjih deset minuta domaćin je vodio s 49:47, da bi poravnanje Hrvatskoj donio Mateo Drežnjak. Nakon što je do tog trenutka šutirala tricu 2/18, Hrvatska je povezala dvije uzastopne preko Tonija Nakića i Tonija Perković za vodstvo 55:51.

Gosti su nastavili u istom ritmu i novom tricom Nakića podebljali prednost te uskoro poveli i s dvoznamenkastom razlikom (64:53). Do kraja su uspješno sačuvali prednost.

Roko Prkačin s 15 poena i osam skokova te Toni Nakić s 14 koševa predvodili su Hrvatsku do pobjede.

Po 11 poena kod Švicaraca ubacili su Paul Gravet (sedam skokova) i Anthony Polite.