Borna Gojo u tri seta do polufinala Monterreyja

Petar Jenjić • subota, 25.02.2023.

Borna Gojo plasirao se u polufinale Challengera u meksičkom Monterreyju nakon što je u tri seta svladao Amerikanca Aleksandra Kovačevića...

Nakon velike borbe u tri seta do pobjede je stigao Borna Gojo. Hrvatski tenisač i trenutno 160. na ATP ljestvici, svladao je 36 mjesta bolje rangiranog Aleksandra Kovačevića.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+)

Bio je to njihov prvi međusobni dvoboj u kojem je Amerikanac pružio jak otpor, ali Gojo je ipak stigao do pobjede. Nakon sat i 52 minute igre slavio je sa 7:6, 3:6, 6:2.

U prvom setu nije bilo breakova, a u tie-breaku je bilo izjednačeno sve do 5:5. Tada Gojo uzima sljedeća dva poena i dolazi do vodstva u setovima.

Jedan oduzet servis Kovačeviću je bio dovoljan u drugom setu da poravna stanje na 1:1, ali u trećem nije mogao puno. Kod rezultata 2:2 Gojo je napravio dva uzastopna breaka te stigao do nove pobjede.

Za ulazak u finale igrat će protiv 130. igrača svijeta, Japanca Yosuke Watanukija s kojim se do sada nije susretao.