SuperSport Hrvatska nogometna liga, 23. kolo, 25.02.2023, 16:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Duje Strukan, Goran Perica, Vice Vidović, 4. sudac: Dario Kulušić; VAR: Patrik Kolarić, Alen Jakšić
Gorica
Gorica
Kristian Fućak 87'
1:0(0:0) Lokomotiva
Lokomotiva

Fućak "otresao" Pivarića i donio pobjedu Gorici!

Petar Jenjić • subota, 25.02.2023.

Nogometaši Gorice minimalno su slavili na domaćem terenu protiv Lokomotive te tako stigli do druge pobjede sezone...

Nakon 13. kolovoza i utakmice upravo protiv Lokomotive, nogometaši Gorice stigli su do druge pobjede sezone. Danas je, za razliku od te utakmice kada je slavila s 3:2, stigla do minimalne pobjede.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+)

Bila je to zanimljiva i sadržajna utakmica u kojoj su presuđivali detalji. Junak domaćina postao je Kristian Fućak koji je svojim prvijencem donio tri boda.

Vrlo dobro igralo se kroz prvih dvadesetak minuta. I jedna i druga momčad uputile su nekoliko udaraca - Lokomotiva preko Luke Stojkovića i Lukasa Kačavende, a Gorica preko Tima Matavža i Jurice Pršira.

Domaćin je stajao bolje i činilo se da je potvrda toga stigla u 28. minuti. Nakon jednog dugačkog centaršuta Matavž puca glavom. Lopta je pogodila gredu i odbila se točno ispred Ante Mateja Jurića koji se samo naklonio i skrenuo je u gol. Međutim, nakon tri do četiri minute VAR provjere, gol je poništen zbog zaleđa.

Nakon tog događaja Gorica nije previše prijetila. Nešto bolji period igre imala je zagrebačka momčad, no na odmor na poluvremenu ipak se otišlo bez postignutih (priznatih) golova.

Po pitanju šansi nije bilo previše uzbuđenja u nastavku. Vrijedi izdvojiti jako dobar pokušaj Stojkovića koji je pucao pod samu gredu, ali Božidar Radošević još bolje brani i odbija u korner.

Kiša je natapala teren u Gorici kada je domaćin stigao do vodstva. Skoro svi igrači Lokomotive bili su na suprotnoj polovici. Jedna dugačka lopta došla je do Kristian Fućaka koji zabija nakon što je "otresao" Josipa Pivarića, izašao jedan na jedan s golmanom i lakoćom ga matirao.

Lokomotiva je pokušavala u preostalom vremenu, ali do pogotka i izjednačenja nije došla.