Barišić i Čolak bez Liga kupa, Celtic na japanski pogon obranio naslov

Petar Jenjić • nedjelja, 26.02.2023.

U finalu škotskog Liga kupa do pobjede je stigao Celtic koji je na Hampden Parku svladao najvećeg konkurenta Rangerse...

Celtic je obranio naslov u škotskom Liga kupu i stigao do ukupno 21. titule u ovom natjecanju. U finalu na Hampden Parku svladali su najvećeg konkurenta Rangerse te ga tako ostavili na 27 titula u ovom natjecanju.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+)

"Zeleni" su igrali na japanski pogon i slavili rezultatom 2:1. U prvom su planu kod oba pogotka bili njihovi azijski internacionalci.

Na samom kraju prvog poluvremena Celtic je poveo kada je Daizen Maeda nije zahvatio loptu kako treba, ali ona je stigla idealno do Kyoga Furuhashija koji poentira za 1:0.

Isti igrač podebljao je vodstvo u 56. minuti, ovoga puta nesebično mu je asistirao drugi sunarodnjak Reo Hatate. Nešto ranije Rangersi su pogodili okvir gola.

Ipak, zaostatak smanjuju u 64. minuti kada je nakon slobodnog udarca Jamesa Taverniera poentirao Alfredo Morelos.

Borna Barišić odigrao je cijelu utakmicu za Rangerse, dok je Antonio Čolak u igru ušao u 76. minutu upravo umjesto strijelca Morelosa.