Liga prvaka, skupina A, 12. kolo, 26.02.2023, 18:45 h
Porto 28:26 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb propustio meč loptu u Portu, odluka o osmini finala u zadnjem kolu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 26.02.2023.

PPD Zagreb nije u Portu riješio pitanje prolaza u nokaut fazu Lige prvaka. Domaćin je slavio s 28:26 i ostavio hrvatskog prvaka u neizvjesnosti do zadnjeg kola...

Vrlo važan dvoboj bio je pred rukometašima PPD-a Zagreb i prilika da osiguraju prolaz u nokaut fazu Lige prvaka. Računica je bila jednostavna, nisu smjeli izgubiti u gostima u Portu, odgovarao im je i remi, ali domaćin je na kraju ipak slavio s +2 i prolongirao odluku za zadnje kolo.

Igraj na utakmice EHF Lige prvaka na SuperSport.hr (18+)

U njemu će Porto ugostiti Wislu koja ne smije doći do pobjede da bi se Zagrebu olakšao put do osmine finala. Ukoliko Wisla upiše pobjedu, Zagreb pak ne smije izgubiti kod vrlo neugodnog i jako GOG-a.

Kao što u Zagrebu žale zbog poraza od oslabljenog PSG-a koji im se nudio, tako mogu žaliti i za ovim dvobojem. Porto je momčad u rangu Zagreba, u ovome susretu veći motiv imali su gosti, međutim, rasterećeni Porto je taj koji je stigao do bodova.

PPD je imao dobar ulazak u utakmicu i na polovici prvog dijela vodio je sa 7:3. Sedam minuta prije odlaska na odmor Zvonimir Srna zabio je za 11:8 vodstvo Zagreba, ali to je bio posljednji gol gostiju u prvom dijelu. Porto je do odlaska na odmor napravio 4:0 seriju i minimalno poveo.

Jednom je u drugom poluvremenu Zagreb vratio prednost i to preko Dibirova za 15:14, no nakon toga Porto ponovno ulazi u seriju, niže tri gola i preuzima vodstvo.

Zagreb je uspio izjednačiti na 25:25, ali Porto ipak odrađuje bolje te završne minute.

Timur Dibirov završio je susret s deset golova dok je Srna dodao šest. Kod domaćina je Nikola Mitrevski imao 13 obrana, a Pedro Veitia Alves dodao je zgoditaka.