U velikoj drami Norrie okrenuo Alcaraza i osvojio Rio

Petar Jenjić • ponedjeljak, 27.02.2023.

U finalu ATP turnira u Riju do pobjede je stigao Cameron Norrie koji je nakon velike borbe uspio poraziti Carlosa Alcaraza...

Nakon prošlotjednog finala u Buenos Airesu između Carlosa Alcaraza i Camerona Norrieja, obojicu smo gledali u samoj završnici turnira u Rio de Janeiru.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+)

Ovoga puta do pobjede je stigao britanski tenisač koji je preokrenuo gubitak prvog seta te na koncu slavio sa 5:7, 6:4, 7:5 nakon dva sata i 43 minute igre.

Norrieju, 13. tenisaču svijeta, ovo je bila peta ATP titula karijere koji je, osim spomenutog finala u Argentini, izgubio i finale na početku godine u Aucklandu.

"Borio sam se s jako puno demona zadnjih nekoliko tjedana, ali uspio sam odigrati odlično u ključnim trenucima i to je bilo potrebno danas", rekao je Norrie nakon meča.

Tako je nanio prvi poraz Alcarazu ove sezone koji je nakon povratka od ozljede nanizao sedam pobjeda. Blizu je bio i ovdje. Naime, imao je set i break prednosti u drugom, a zatim i break prednosti u trećem, no nije uspio izdržati.