Camila Giorgi nakon velike borbe do titule u Meridi

HINA, Petar Jenjić • ponedjeljak, 27.02.2023.

WTA turnir u meksičkoj Meridi osvojila je Camila Giorgi koja je u finalna tri seta bila bolja od Rebecce Peterson...

Talijanka Camila Giorgi pobjednica je WTA turnira tenisačica u Meridi. U finalnom meču svladala je Šveđanku Rebeccu Peterson sa 7-6, 1-6, 6-2 nakon velike borbe koja je trajala dva sata i 25 minuta.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+)

Bio je ovo njihov četvrti međusobni dvoboj i treća pobjeda trenutno 68. tenisačice svijeta koja do finala nije izgubila nijedan set.

Za 31-godišnju Giorgi ovo je četvrti WTA naslov u karijeri, prvi nakon Montreala 2021., do kojega je stigla u svom desetom finalu.

27-godišnjoj Peterson ovo je bio prvi poraz u finalu u karijeri pa je tako ostala na dva naslova osvojena još 2019. godine u Kini, u Nanchangu i Tianjinu.