Liga prvaka mladih, nokaut faza, Osmina finala, 28.02.2023, 14:00 h, Split, Poljud
Suci: Snir Levy, Idan Zoler, Tuval Rahamim Koltunoff (Izrael)
Hajduk juniori
Roko Brajković 24'
Mate Antunović 33'
2:1(2:1) Manchester City U-19
Oscar Bobb 45'

Sjajni Splićani izbacili Manchester City: Hajduk je u četvrtfinalu juniorske Lige prvaka!

Branimir Korać • utorak, 28.02.2023.

Iako je bio značajno oslabljen bez nekolicine prvotimaca koji su priključeni seniorskoj momčadi, Hajduk je eliminirao Manchester City iz Lige prvaka! Splićani su 2:1 pobjedom došli do četvrtfinala...

Krešimir Nazor
60'
30
Marin Ćalušić
60'
23
Domagoj Begonja
73'
26
Nino Duić
88'
Justin Oboavwoduo
63'
17
Joel Ndala
73'

Brian Barry-Murphy

Hajduk je odigrao sjajnu utakmicu u osmini finala juniorske Lige prvaka i izborio je prolaz u četvrtfinale. U osmini finala nadigrao je Manchester City, svladao ga je s 2:1 i izborio prolaz među osam najboljih juniorskih momčadi u Europi.

Igraj na utakmice Lige prvaka mladih na SuperSport.hr (18+)

Marijan Budimir nije mogao računati na niz bitnih igrača, ali pokazao je kako ima širinu u kadru te uz veliku disciplinu u igri stigao je do pobjede.

Manchester City potvrdio se kao neugodan protivnik, ali ne i nepobjediv. Hajduk mu je stvorio dosta problema, poveo s 2:0, a mogao je i do trećeg gola koji bi "ubio utakmicu".

Već u šestoj minuti Splićani su imali sjajnu priliku kada je Vrcić krenuo prema golu, ali nije uspio dobro reagirati i Murray-Jones je odnio loptu u zadnji tren.

U 24. minuti Hajduk je poveo. Roko Brajković doveo je svoju momčad u vodstvo, igrač kojeg je Ivan Leko pustio iz kruga prve momčadi te ga prepustio Marijanu Budimiru bio je strijelac. Loše je reagirao vratar Cityja Murray-Jones koji je izletio visoko sa svojih vrata, odbio loptu do Brajkovića koji je s 20 metara lijepo pogodio za vodstvo.

Niti deset minuta kasnije nakon sjajnog dodavanja Skoke, Antunović je došao pred vratara gostiju, odlično se riješio čuvara i onda lakoćom iskosa zabio za 2:0 i veliko slavlje.

Manchester City bio je u velikim problemima, ali uspio je u zadnji trenutak prvog dijela smanjiti zaostatak. Probijena je lijeva strana, uslijedila je povratna lopta za Bobba koji pogađa s desetak metara iskosa.

Odmah na početku drugog dijela Hajduk je imao sjajnu priliku, Hrgović je odradio lijep dio posla na lijevoj strani, ubacio je loptu u sredinu za Antunovića koji neometan s peterca puca pokraj gola.

Tri minute kasnije Hajduk je oštećen, Antunović je pometen čistim prekršajem u kontri, najmanje žuti karton trebao je dobiti Katongo, ali izraelski sudac nije dosudio niti prekršaj.

City je imao više loptu u svojim nogama, tražio je priliku, ali i kada je do nje došao, sjajno je reagirao vratar Buljan te je spriječio poravnanje.

Od 83. minuti gosti su igrali s igračem manje nakon što je drugi žuti karton naivno zaradio Finley Burns. Do kraja susreta nekoliko situacija koje su mirisale na opasnost pred golom Buljana, ali lopta nije ušla u mrežu i ostalo je 2:1.

Hajduk prolazi dalje, odigrao je sjajnu utakmicu i čeka protivnika u četvrtfinalu Lige prvaka mladih.