EHF Europska liga, skupina C, 10. kolo, 28.02.2023, 20:45 h
Sporting Lisabon 28:34 Nexe Našice
Nexe Našice

Nexe pobjedom u Lisabonu do prvog mjesta u skupini, večer za pamćenje Dominika Kuzmanovića

Mihaela Bradovski • utorak, 28.02.2023.

Rukometaši Nexea upisali su pobjedu u gostima u Lisabonu kod Sportinga. Svladali su ga s 34:28 uz nevjerojatnu večer Dominika Kuzmanovića...

Nexe je u Lisabonu u izravnoj borbi za prvo mjesto u skupini slavio protiv Sportinga s 34:28 i tako završio nastup u grupi na vrhu s osam pobjeda i dva poraza. Portugalci su prijetili, ali nisu mogli preko raspoloženog Dominika Kuzmanovića.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+)

Kuzmanovića smatraju jednim od najvećih svjetskih vratarskih talenata, a zašto je tako, pokazao je u Lisabonu gdje je skupio nevjerojatnih 26 obrana.

Da on nije bio raspoložen, tko zna kako bi se susret rasplitao i bi li Nexe uopće bio toliko dugo u igri za pobjedu. Međutim, Kuzmanović je frustrirao domaće igrače, branio iz svih pozicija i držao Nexe iznad vode.

Sporting je krenuo jako dobro u utakmicu i poveo s 3:0, no Nexe je odgovario 4:0 serijom za povratak u život. Na odmor se otišlo s 14:14 i potpuno otvorenom situacijom uoči drugog poluvremena.

Sve do 49. minute vodila se izjednačena borba i nije bilo posebnog odvajanja, a onda je Nexe spojio tri pogotka u nizu preko Severeca, Kevića i Jelinića.

Tu je susret prelomljen i Nexe do kraja utakmice više nije dopustio Sportingu da uhvati priključak. U konačnici je prednost čak i narasla na šest golova razlike.

Uz nevjerojatnog Kuzmanovića, istaknuo se Jelinić s devet golova, a pet je dodao Mario Tomić.