Ostali sportovi

Odbojkašice Mladosti u prvoj polufinalnoj utakmici MEVZA lige svladale Bekescabai

Sportnet, Mihaela Bradovski • srijeda, 01.03.2023.

Odbojkašice Mladosti u svom su Domu odbojke Bojan Stranić nakon puna dva sata igre pobijedile u pet setova sa 3-2 (23:25, 25.13, 25:21, 25:27, 15:13) mađarsku ekipu Swietelsky Bekescabai, u prvoj polufinalnoj utakmici Srednjeeuropske MEVZA lige...

Trener Mladosti Miodrag Miki Stojaković gotovo je svo vrijeme na terenu držao prvu postavu kojoj vjeruje, u sastavu: Karla Antunović organizatorica igre, Andrea Mihaljević korektorica na dijagonali, srednje blokerice Aida Mehić i Aurora Papac, te primačko-pucački par Katarina Pavičić i Josipa Marković, uz libera Izabelu Štimac. U igru je još ulazila srednjakinja Astrid Popić, te 'četvorka' Leonarda Grabić koja je i posljednjim poenom odvela mladostašice do pobjede.

Igraj na odbojkaške utakmice na SuperSport.hr (18+)

Do pobjede koja je mogla definitivno biti lakša, i na kraći i jednostavniji način, no baš su ovakove međunarodne utakmice sjajna škola za još uvijek neiskusne mladostašice. Jer, i u prvom setu, nakon što su većim dijelom vodile gošće (13:9, 17:12), mladostašice serijom 5:0 stižu mađarsku ekipu, te u finiš ulaze s prednošću od 22:20 i 23:21. No, ekipa Bekescabai radi seriju 4:0 i uzima prvi set sa 25:23.

Zato slijedi brzi odgovor domaće ekipe već u drugom setu, koji otvaraju s 8:1. Mladostašice vode cijelo vrijeme pa taj dio igre završavaju čak sa +12 poena prednosti (25:13). Naročito su dominante u bloku (6:2). I treći set od početka ide na stranu Mladosti, vode 5:1, imaju 13:9 i 19:13. No, i Mađarice imaju odgovor, serijom 5:0 stižu na samo poen zaostatka (18:19), ali tada Pavičić, Mehić i Mihaljević sjajnim poenima dovode svoju ekipu u prednost od 2-1 u setovima.

Četvrti je set po igri Mladosti trebao biti i posljednji u susretu, ponovno vode 5:1, pa 18:12, da bi Mađarice izjednačile na 20:20. I tada kreće nova igra živaca u finišu seta. Mladostašice vode 24:22, no niti tri set lopte, koje su mogle biti i meč lopte, nisu našle svoj put do terena gostujuće ekipe, koja sa više iskustva, koncentracije i živaca, svaja taj set na razliku sa 27:25.

I u petom setu slična situacija, Zagrepčanke vode 5:2, pa 12:6 i 13:8, a gošće im prilaze na samo poen zaostatka (12:13) nakon serije 5-0. Srećom, Mehić i na kraju Grabić mirne su ruke i njihovi smečevi donose veliku pobjedu Mladosti u prvoj polufinalnoj utakmici MEVZA lige. Uzvrat se igra 7. ožujka u Mađarskoj.

Andrea Mihaljević sa 25 poena najučinkovitija kod mladostašica, dok je mađarska korektorica Marta Drpa zabilježila isti broj poena. Domaće su bile bolje u bloku (13-10) i napadu (68-49), a gošće na servisu (10-9) i prijemu (49-43%). Također, manje su griješile (23-30).

Aida Mehić, koja je napravila 17 poena, nakon susreta je rekla:

"Žao nam je što nismo utakmicu riješile u četiri seta, imale smo tri set-meč lopte, ali ne ide to tako lako protiv jake mađarske ekipe. Nije nas uzdrmalo što smo izgubile prvi set, niti četvrti, dobro smo se pripremile za njih, i sada pune optimizma idemo na uzvrat u Mađarasku."

U drugom polufinalu Nova KBM Branik pobijedila je Calcit Kamnik s 3-0 (21, 13, 19).