Manchester United u završnici do prolaza, Sheffield United iznenadio Tottenham

Branimir Korać, HINA • srijeda, 01.03.2023.

Nogometaši Manchester Uniteda uspješno su obavili domaći posao u osmini finala engleskog FA kupa, iako su gubili protiv West Hama na kraju su slavili s 3:1...

Svi su pogoci postignuti u drugom poluvremenu, a West Ham je poveo u 54. minuti golom Benrahme. No, od 77. minute do kraja susreta uslijedio je veliki preokret i čak su se tri lopte zakoprcale u gostujućoj mreži.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+)

Prvo je vlastitu mrežu pogodio Aguerd, u 90. minuti je sjajan pogodak dao 18-godišnji Argentinac Alejandro Garnacho, pogodivši za 2:1 iskosa s 15 metara, dok je sve okončano golom Freda u 95. minuti.

Iznenađenje je priredio Sheffield United, trenutačno drugoplasirana momčad Championshipa. Pred svojim navijačima Sheffield United je izbacio Tottenham pobjedom 1:0. Jedini gol dao je Ndiaye u 79. minuti.

Za goste je cijelu utakmicu i to solidno, odradio hrvatski reprezentativac Ivan Perišić. Tijekom utakmice Perišić je imao jednu dobru šansu, dok je u 95. minuti lijepo centaršutom pronašao Harryja Kanea koji je loše reagirao iz blizine te je propustio pogoditi za 1:1.

Uz Manchester United i Sheffield United prolaz dalje su još osigurali Grimsby, Burnley, Brighton, Fulham, Blackburn i Manchester City.