SuperSport Hrvatska nogometna liga, 24. kolo, 03.03.2023, 17:00 h, Aldo Drosina
Suci: Jakov Titlić, Kristijan Novosel, Dino Knez; 4. sudac: Zdenko Lovrić; VAR: Dario Bel, Goran Pataki

Petar Jenjić • petak, 03.03.2023.

U susretu 24. kola SuperSport HNL-a nogometaši Rijeke stigli su do trijumfa protiv Istre 1961 koja je susret zaključila s devet igrača...

Nogometaši Rijeke stigli su do pete pobjede u zadnjih šest utakmica. Na otvaranju 24. kola SuperSport HNL-a slavili su na gostovanju kod Istre 1961 i nastavili s dobrim partijama u novoj godini.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+)

Momčad Sergeja Jakirovića slavila je s 2:0, a kroz veći dio susreta bila je bolja momčad, stvorivši više prilika od protivnika. Današnjim bodovima izjednačnila se na ljestvici s Puljanima koji imaju i jednu utakmicu manje.

Bila je to izrazito nervozna utakmica, posebno od strane domaćina koji su dvoboj zaključili s dvojicom isključenih igrača.

Rijeka je u nekoliko navrata kroz prvih dvadesetak minuta pokušavala iz daljine, ali Lovro Majkić svaki je puta bio na mjestu. Dva je puta pucao Niko Janković, ali oba puta obranio je domaći vratar. Jednom je na odbijanac natrčao Matija Frigan, no bez uspjeha.

I u 22. minuti Rijeka je zasluženo stigla do vodstva na krilima spomenutog dvojca. Frigan je asistirao, a Janković zaobišao Majkića i zabio u praznu mrežu. U ostatku prvog poluvremena nije bilo prevelikih opasnosti.

Prvu značajniju u nastavku imala je Rijeka nakon jednog slobodnog udarca u 58. minuti. Lopta je nezgodno padala pod gredu, ali Majkić uspijeva odbiti.

Sjajna šansa za Istru stigla je u 69. minuti. Izborio se za loptu i prostor Ante Erceg, prošao kraj protivničkih igrača, ali obranio je Nediljko Labrović.

Nakon toga, u pokušaju kontre, Frano Mlinar ruši Frigana, a sudac dosuđuje izravan crveni karton. U nevjerici su ostali svi iz domaćih redova, ali Jakov Titlić nije promijenio odluku.

Malo je izgubljen bio domaćin u tim trenucima, ali Rijeka to nije znala iskoristiti. Šansu za gol imao je u 87. minuti Oleksandr Petrusenko, ali udarac iz slobodnog udarca obranio je vratar Rijeke.

Drugi žuti karton zaradio je Ante Erceg u 89. minuti, a kroz cijelu utakmicu pokazivao veliku razinu nervoze i neprofesionalnosti. Rezultat se do kraja promijenio u petoj minuti sudačke nadoknade. U 95. minuti iz penala ponovno je zabio Janković.