Nunnally sekundu prije kraja srušio Split u grotlu Gripa

Petar Jenjić • subota, 04.03.2023.

James Nunnally zabio je tricu sekundu prije kraja i donio Partizanu pobjedu od 96:95 na dupkom ispunjenim Gripama protiv Splita...

Split nije uspio! U dupkom ispunjenim Gripama gostovala je druga najbolja momčad ABA lige ove sezone Partizan koji je pobjedu izvukao u zadnjim sekundama.

Žuti su odigrali sjajnu utakmicu od početka do kraja, ali za samo sekundu i pol ostali kratki punog plijena. Junak gostiju bio je James Nunnally koji je zabio tricu za konačnih 96:95.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U visokom ritmu i bez pravih obrana igralo se na početku. Sjajan je bio James Nunnaly koji je ubacio 13 od 19 poena svoje momčadi u prvih pet minuta.

Vodio je Partizan s 19:13, ali Split se uspio vratiti u egal pa imao i napad za vodstvo. Gosti su prvu dionicu zaključili s vodstvom od 27:24.

Split je imao četiri do pet situacija za dolazak u vodstvo, a do njega je stigao poenima Lewisa Sullivana za 33:32. Jako dobro igrao je domaćin nošen svojim navijačima koji su mogli biti zadovoljni minimalnim zaostatkom na poluvremenu.

Činilo se da bi se Partizan mogao malo odvojiti, ali Split se nije predavao. Na krilima Shannona Shortera stigla je do preokreta i vodstva 73:71, a uoči zadnjih deset minuta srpska momčad poravnala je rezultat.

Egal se nastavio i dalje, a domaćin je imao tri koša viška nakon ubačaja Tyrella Nelsona, sedam minuta prije kraja. Kuhala se i kuhala utakmica. Partizan se odvojio na šest razlike, a Split se na krilima šest poena Shortera vraća u egal na 90:90.

Sedam sekundi prije kraja sjajni Mavra položio je za 95:93. Nakon toga slijedio je napad gostiju kojeg je sekundu i pol prije kraja za tricu realizirao Nunnally. Mavra iz teške pozicije na drugoj strani nije uspio pogoditi.

Nunnally je susret zaključio s 18 poena, dok je Dante Exum dodao 15 koševa.

Shannon Shorter s 25 poena, šest skokova i pet asistencija predvodio je Split, dok su 22 koša dodali Dominik Mavra (13 asistencija) i Tyrell Nelson (šest skokova).