Marčinko sevirala za meč, ali ipak izgubila od bivše pete igračice svijeta

Petar Jenjić • subota, 04.03.2023.

Petra Marčinko nije uspjela ući u finale Challengera u Arcadiji, bolja je od nje u tri seta bila Sara Errani...

Do plasmana u finale Challengera u Arcadiji nije stigla Petra Marčinko koja je igrala protiv prve nositeljice i nekadašnje pete tenisačice svijeta, Sare Errani.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon sat i 58 minuta igre Talijanka je slavila sa 6:0, 3:6, 7:5, a u trećem setu puno je šansi propustila hrvatska igračica kojoj ovakav ishod može biti samo veliko iskustvo za daljnje turnire.

Prvi set u potpunosti je otišao na stranu talijanske tenisačice koja nije ispustila nijedan gem. Slavila je sa 6:0 nakon samo 19 minuta igre.

Probudila se Marčinko u drugom setu, u kojem je bilo čak pet breakova na obje strane. Jedan više napravila je hrvatska tenisačica koja je tako poravnala stanje na semaforu.

Čak devet breakova vidjeli smo u posljednjem setu, a Marčinko je četiri puta imala jedan prednosti. Servirala je i za meč kod vodstva 5:4, ali nakon toga je izgubila tri gema zaredom.