PPD i Nexe ostali stopostotni, Sesvećani ravnopravni u Našicama, prva pobjeda Gorice

Mihaela Bradovski • nedjelja, 05.03.2023.

Odigrani su susreti četvrtog kola Paket24 Premijer lige Lige za prvaka, a iznenađenja nije bilo. Sve se odvijalo otprilike onako kako se i očekivalo...

Rukometaši PPD Zagreba upisali su pobjedu protiv Poreča u gostima i tako ostali stopostotni. Porečani su odigrali dobru utakmicu i nisu bili daleko, međutim PPD Zagreb je ipak bio u plusu u kontinuitetu. Sredinom prvog poluvremena napravio je 5:0 seriju, odvojio se i otišao do prednosti koju više nije ispuštao.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Aljaž Panjtar susret je završio s 11 obrana, Ivan Čupić postigao je osam golova, a Timur Dibirov pet. Kod Poreča je David Vladić skupio 13 obrana, a šest je golova postigao Petar Krupić.

Vrlo uvjerljivu pobjedu upisala je Gorica koja je u gostima svladala Dubravu s 37:31. Imali su Goričani i dvoznamenkastu prednost te su na kraju došli do pobjede lakše od očekivanja. Bio je to dvoboj protivnika koji još nisu upisali bodove te se sada na nuli nalazi tek Dubrava.

Goricu su predvodili Jakov Dujić s deset golova, Tin Tomljanović sa sedam, Maksimilijan Jurić sa šest te Juro Čakarić s pet. Kod Dubrave je Ivan Barbić zabio osam pogodaka, Filip Vidmar šest, a Mario Goluža pet.

Sesvete su se potvrdile kao najbolja momčad nakon PPD Zagreba i Nexea i u ovom međusobnom srazu protiv Našičana. Odigrali su gosti dobru utakmicu, na ulasku u zadnjih deset minuta zaostajali su svega dva gola i u konačnici upisali -3 poraz koji pokazuje kako su bili ravnopravan protivnik.

Nakon sjajnog nastupa protiv Sportinga, Dominik Kuzmanović skupio je 12 obrana, čak deset golova postigao je Marin Jelinić, šest Mario Tomić, a pet Luka Moslavac. Kod Sesveta je Filip Perić upisao 15 obrana, osam golova zabio je Patrik Hršak, a šest Ivan Dumenčić.